Dzienne archiwum: 4 czerwca 2017

1. 1402055462Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny w roku liturgicznym. Prośmy Bożego Ducha, by odnowił swoją obecność w naszych sercach. Ludzkie serca – to ulubione miejsce przebywania Ducha Świętego.
  2. Prosimy mieszkańców wiosek : Krzywki Piaski, Krzywki Bośki, Mostowo i Kolonie o przygotowanie wieńca dożynkowego na nasze dożynki parafialne oraz na odpust w Żurominie.
  3. W przyszłą niedzielę Suma będzie odprawiona o godz. 12.30. Będziemy m.in. modlić się w intencji ks. Proboszcza z okazji 25. rocznicy jego święceń kapłańskich.
  4. W zakrystii można odebrać kolejny numer czasopism ” Rycerz Niepokalanej” i „Królowa Różańca Świętego”.

=============================================================

blog_et_1145830_2330819_tr_zapomniec__nie_zapomniec

Człowiek nigdy nie jest taki piękny jak wtedy, gdy przebacza lub prosi o przebaczenie….

Mieliśmy już zakończyć cykl o przyjaźni. Jednakże pewien nasz czytelnik podrzucił nam wiersz, dosyć ciekawy, i postanowiliśmy go opublikować. Dotyczy bowiem problemu, czy można wybaczyć przyjacielowi złe postępowanie ? Czy można odbudować nadszarpnięte zaufanie ? Nosimy bowiem w sobie pragnienie, by ktoś ważny towarzyszył nam w wędrówce przez życie. Cieszymy się, że jest „obok nas” przyjaciel. Człowiek podobny do nas, dzielący wspólnotę w myśleniu i odczuwaniu.. Ktoś, kto jest dla nas ważny i wyjątkowy.. Nie odnajdziemy spokoju serca, gdy nie mamy komu zaufać..

Ale czasami zawodzi nas najlepszy przyjaciel.. Chowamy się wtedy w sobie. Doświadczamy strachu i niepokoju. Czy można wybaczyć najlepszemu przyjacielowi zranienie i zawód ? Można. Bo nie ma ludzi idealnych. Ty sam też nie jesteś idealny. Ty sama też nie jesteś doskonała. Choć to trudne, trzeba wyrzec się chęci osądzania przyjaciela. Trzeba dać jemu i sobie drugą szansę. Łatwo zniszczyć coś, co jest niepowtarzalne i jedyne. Jeśli przyjaciel przeprosi i nadal jest ” tuż obok”; jeśli nadal, chce, by mu znowu zaufać, to warto to zrobić. Prawdziwej przyjaźni nie kupisz w sklepie. Prawdziwy przyjaciel raz się tylko zdarza.

List pożegnalny

Kiedyś znajdę pośród
wielu ludzi przyjaciela,
który przy mnie pozostanie;
który będzie na mnie czekał,
kiedy odejdę; który będzie obecny,
kiedy będę go potrzebował;
który będzie słuchał z nierozproszoną
uwagą; który będzie dla mnie w miłości.

Będzie mi ufał, będzie oczekiwał ode
mnie dobra i nie da się zwieść.
Da mi swobodę działania i wolność
bycia sobą. Nie będzie stawiał
żadnych warunków naszej przyjaźni.
Będzie szczery i nie oszuka mnie,
w porę zwróci mi uwagę na moje błędy
i słabości, uczyni to ostrożnie i życzliwie.

Będzie umiał mi wybaczyć, będzie się o mnie
troszczył i niepokoił, kiedy będę zrozpaczony
i wybiorę niewłaściwą drogę. Zachowa nadzieję,
nawet jeśli ja ją stracę.
Jeśli szukasz takiego przyjaciela,
to chcę nim być dla Ciebie.

czerwiec 2017