Dzienne archiwum: 30 marca 2020

Pozdrawiam Was, Drodzy Parafianie,

W tym trudnym czasie prawdziwie pokutnego i wielkopostnego trwania. Wierzę, że szybko minie czas zagrożenia epidemią, że wróci normalność. Rozumiana także, jako możliwość uczestniczenia bez ograniczeń w liturgii Kościoła. Chcę, żebyście wiedzieli, że nasza świątynia w Szreńsku nie jest zamknięta. „Walczymy” duchowo, nie poddajemy się, np.

• codziennie w kościele odprawiane są Msze św.
  • przed Mszą ranną, ok godz. 7.20 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia ( co prawda, są tylko 2-3 osoby, ale są ! )
  • codziennie, od godz. 16.00 do 17.00 jest wystawiony Najświętszy Sakrament i trwa modlitwa i adoracja za Was, za naszą parafię.
  • codziennie, o godz. 20.00 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, transmitowana online przez konto proboszcza na facebooku. Uczestniczy live ok. 120 – 130 osób.
  • Jedna Msza św. niedzielna jest także transmitowana przez internet.

Zachęcam Was, byście na mairę swoich możliwości także trwali przy Panu Bogu !

===============================================================

Kilka wybranych wiadomości duszpasterskich :

————————————-                                                                            ——————————————

1. W poprzednim moim wpisie, poniżej, przeczytajcie najnowsze rozporządzenie księdza biskupa Piotra Libery odnośnie do liturgii Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.
  2. Nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami Szreńska, będzie ona w kościele. Postaramy się ja także transmitować by fb
  3. Nie będę na nowo przpisywal rozporządzeń Księdza Biskupa, wspomne tylko, że w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów.
  4. Dzień odwiedzin chorych wyznaczymy po Świętach, gdy zły wirus uciekn od nas. Natomiast, gdyby była potrzeba spowiedzi, np. w niebezpieczeństwie śmierci, to proszę dzwonić na plebanię, czy przyjechać. Podaję też numery telefonu : 23/6534015 – plebania; 602309847 – ks. wikariusz
  5. Także dzień spowiedzi będzie później, ale już teraz zapraszam do spowiedzi każdego dnia podczas adoracji eucharystycznej ( g.16.00-17.00 ), kościół jest prawie pusty, można bezpiecznie i bez stania w kolejce skorzystać z sakramentu spowiedzi.
  6. Jeśli idzie o bierzmowanie i uroczystości komunijne, ksiądz biskup powiedział mi w sobotę, że ogłosi decyzję tuż po świętach wielkanocnych. Na razie nie odwołuje ich i ma nadzieję, że wkrótce będzie już tylko lepiej. Bądźmy cierpliwi.
  7. Od najbliższej niedzieli rodzice dzieci klas trzecich będą mogli odbierać zamówione stroje komunijne. W związku z tym proszę niektórych rodziców o dopełnienie fromalności.
  8. Wiadomość dla osób zapisanych na wakacyjną wycieczkę w Bieszczady ==>> poczekajmy z decyzją do Wielkanocy. Przedłużam czas oddawania pisemych formularzy zgody rodziców na wyjazd do Wielkanocy. Tak, jak rdził ksiądz Biskup, bądźmy cierpliwi. Zobaczymy, co nam przyniesie czas.

ks. Jan Żółtowski, proboszcz

marzec 2020