1. Witam po długiej przerwie na naszej stronie parafialnej. Zapraszam do lektury. Przy okazji życzymy sobie samym wytrwałości w twórczości na stronie www.parafiaszrensk.pl  🙂
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie, ale także refleksji eschatologicznej. Jest wyjątkowy okres, w którym Kościół przypomina również o tzw. rzeczach ostatecznych. O przemijaniu, o końcu świata, o przygotowaniu się na spotkanie z Bogiem w wieczności.
  3. W Adwencie zapraszam do udziału w Mszach św. roratnich w środy i soboty o godz. 17.00. Przychodząc, proszę zabrać ze sobą lampiony.
  4. Przy bocznym ołtarzu można nabyć świece na stół wigilijny, które poprzez parafie rozprowadza „Caritas”. Dochód ze sprzedaży  przeznaczony jest na działalność charytatywną w naszej diecezji.
  5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo „Godzina Miłosierdzia” o godz. 15.00; adoracja eucharystyczna i różaniec w pierwszą sobotę o g.7.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ojciec Ezechiel Lasota z parafii ojców bernardynów w Skępem. Program rekolekcji : niedziela (5.12): Msze św. : 9.00, 10.45, 12.15, 16.00. Na Mszę św. o godz. 10.45 zapraszamy m.in. dzieci komunijne klas III i IV; natomiast na Sumę kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek (6.12) i wtorek (7.12) Msze o godz. : 9.00, 11.00, 15.00, 17.00. W ostatni dzień rekolekcji Msza św. w intencji starszych i chorych o godz. 9.00. Spowiedź rekolekcyjna – w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św.
  7. W kalendarzu liturgicznym w środę 8.12 przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronki naszego kościoła parafialnego. Uroczystości przenosimy na najbliższą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.15 w dniu 5 grudnia.
  8. W piątek 10 grudnia będzie przeprowadzona na terenie naszej parafii zbiórka elektro-odpadów, tj. starych telewizorów, radioodbiorników, urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Firma, które zbiera te elektro-urządzenia ze sprzedaży tychże wspomaga działalność polskich misjonarzy. W przyszłą niedzielę podam lokalizację, gdzie można składać zużyty sprzęt.
  9. Podaję dzieciom termin składania prac na konkurs plastyczny. Można to uczynić do 15 grudnia. Po tym dniu zacznie obradować Wysoka Komisja Artystyczna, która wyłoni zwycięzcę. Prace najlepiej przynieść ( koniecznie podpisać) do zakrystii albo do kancelarii parafialnej. Przypomnę : Trzeba wykonać żłóbek Pana Jezusa (stajenkę). Dowolną techniką : można namalować rysunek, zrobić z tektury, z drewna, słomy.., itd. Mamy sympatycznych Sponsorów, którzy kupią fajną nagrodę dla zwycięzcy. Mało tego : każdy uczestnik dostanie upominek 😉 Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród planujemy w Boże Narodzenie, tuż po Mszy św. o godz. 10.45. Pamiętaj : król jest jeden !! No, może dwóch.. Będą też wyróżnienia… Do 15 grudnia zostało niewiele czasu.
  10. Trwa nadal Wielka Nowenna do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jutro jeszcze i we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00. Przybądź ! Pomódl się za Polskę. Pomódl się za swoją ojczyznę !
  11. Pan Organista z opłatkiem odwiedzi w tygodniu mieszkańców następujących miejscowości : wtorek – Złotowo i Pączkowo; środa – Liberadz i Kunki; czwartek – Rochnia, Ostrów, Miłotki; piątek – Miączyn Mały i Zaręby, Bońkowo Podleśne; Sobota – Szreńsk, ulice : F. Szreńskiego, Wikariacka, Plac Kanoniczny, Budzyn, Młyńska, Wiatraczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum