1. II niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest przeżywana ccccjako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzony będzie pod hasłem „ Uczniowie-misjonarze w mocy Ducha Świętego”.
  2. Dzisiaj rozważamy Słowo Boże w kontekście naszej wiary. Patrzymy na „ojca naszej wiary”, Abrahama, ucząc się od niego zaufania i stawiania Boga ponad wszystko.
  3. Odwołujemy sobotni wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Pielgrzymi przestraszyli się mrozu. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie cieplej na dworze. Chociaż zima ma to do siebie, że jest mróz i śnieg. Przynajmniej tak powinno być 🙂
  4. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 15.00, po nim Droga Krzyżowa. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa i adoracja eucharystyczna od godz. 7.00 rano. Gorzkie Żale po mszy św. o g. 10.45 w niedzielę.
  5. Prosimy rodziców dzieci klas III o finalizowanie spraw związanych z zamówieniem strojów komunijnych.
  6. Mieszkańcy Mostowa mogą odebrać obraz MB Częstochowskiej na Sumie w niedzielę 18 marca. Na tej samej Mszy św. będziemy modlić się także w intencji mieszkańców Pączkowa, na zakończenie peregrynacji Obrazu w tej wiosce.

==================  Uwaga, proszę niżej nie czytać ! Możesz mieć potem niespokojne serce 🙂

25550499_1593691587335863_8095920328714109249_nWczoraj pewna dobra kobieta, nasza parafianka, opowiedziała mi o cudzie, którego doświadczyła jej rodzina za przyczyną św. Józefa, dzielnego Wojownika, opiekującego się Niezwykłym Dziecięciem i Jego Matką. Jakoś tak się złożyło, że z różnych stron docierają do mnie sygnały o okazywanej niezwykłej mocy i życzliwości św. Józefa. Nastąpił niejako wielki powrót „zapomnianego Świętego”. Może warto przypomnieć sobie o nim w naszych modlitwach ?

Wielka święta Teresa, reformatorka Zakonu Karmelitańskiego powiedziała: „Biedni grzesznicy, bez względu na wielkość waszych potrzeb, zwróćcie się o pomoc do św. Józefa!  Idźcie do św. Józefa ze szczerą pewnością i spokojem, że wasze prośby będą wysłuchane”

Znalazłem takie świadectwo okazanej mocy św. Józefa  : ==>>> Córka moja, Grażyna, urodzona w 1956 roku 20  lutego, mając osiem miesięcy zachorowała na obustronne zapalenie płuc. Zawiozłam ją do szpitala w Kaliszu gdzie po przebadaniu lekarz oświadczył mi,  że jest beznadziejna sytuacja  i że tylko „Cud” może jej pomóc. Byłam strasznie zrozpaczona, kiedy powiedział mi, że mam na drugi dzień przyjechać z becikiem po ciało, bo w przeciwnym razie będę ponosić duże koszty przewozu zmarłej córki. Dał mi tylko jedną nadzieję:  IDŹ DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA I MÓDL SIĘ ON CI POMOŻE. Poszłam do Św. Józefa – modliłam się ze łzami w oczach, zakupiłam mszę św. w intencji uzdrowienia córki i wróciłam do domu, gdzie mieszkałam z mężem, dwoma synami i drugą córką bliźniaczką tej chorej. Na drugi dzień poprosiłam matkę chrzestną chorej córki i obydwie z becikiem pojechałyśmy do szpitala. Lekarz spytał czy byłam u ŚWIĘTEGO JÓZEFA? Odpowiedziałam mu, że tak  odpowiedział „WIEM, bo córka pani żyje i będzie  żyć – to jest Cud, bo ja nic nie mogłem o Ona o północy usiadła na łóżeczku ze złożonymi rączkami i co jakiś czas łapała się za włoski na głowie – to była jej modlitwa dziękczynna.”

Córka wyzdrowiała i żyje ma czworo dzieci mieszka w Koninie. Obecnie jest poważnie chora, o czym nikomu nie chce opowiadać, nawet mnie. Wiem, że Święty Józef nie musi się nikogo pytać i pomoże jej, proszę go o to tak, jak kiedyś, prawie 50 lat temu. Ja mam 78 lat i jestem blisko końca tej drogi, ale ona ma jeszcze czas. Święty Józefie wysłuchaj mej prośby, którą zanoszę do Ciebie. Janina, matka.

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum