1. II niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest przeżywana ccccjako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzony będzie pod hasłem „ Uczniowie-misjonarze w mocy Ducha Świętego”.
  2. Dzisiaj rozważamy Słowo Boże w kontekście naszej wiary. Patrzymy na „ojca naszej wiary”, Abrahama, ucząc się od niego zaufania i stawiania Boga ponad wszystko.
  3. Odwołujemy sobotni wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Pielgrzymi przestraszyli się mrozu. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie cieplej na dworze. Chociaż zima ma to do siebie, że jest mróz i śnieg. Przynajmniej tak powinno być 🙂
  4. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 15.00, po nim Droga Krzyżowa. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa i adoracja eucharystyczna od godz. 7.00 rano. Gorzkie Żale po mszy św. o g. 10.45 w niedzielę.
  5. Prosimy rodziców dzieci klas III o finalizowanie spraw związanych z zamówieniem strojów komunijnych.
  6. Mieszkańcy Mostowa mogą odebrać obraz MB Częstochowskiej na Sumie w niedzielę 18 marca. Na tej samej Mszy św. będziemy modlić się także w intencji mieszkańców Pączkowa, na zakończenie peregrynacji Obrazu w tej wiosce.

==================  Uwaga, proszę niżej nie czytać ! Możesz mieć potem niespokojne serce 🙂

25550499_1593691587335863_8095920328714109249_nWczoraj pewna dobra kobieta, nasza parafianka, opowiedziała mi o cudzie, którego doświadczyła jej rodzina za przyczyną św. Józefa, dzielnego Wojownika, opiekującego się Niezwykłym Dziecięciem i Jego Matką. Jakoś tak się złożyło, że z różnych stron docierają do mnie sygnały o okazywanej niezwykłej mocy i życzliwości św. Józefa. Nastąpił niejako wielki powrót „zapomnianego Świętego”. Może warto przypomnieć sobie o nim w naszych modlitwach ?

Wielka święta Teresa, reformatorka Zakonu Karmelitańskiego powiedziała: „Biedni grzesznicy, bez względu na wielkość waszych potrzeb, zwróćcie się o pomoc do św. Józefa!  Idźcie do św. Józefa ze szczerą pewnością i spokojem, że wasze prośby będą wysłuchane”

Znalazłem takie świadectwo okazanej mocy św. Józefa  : ==>>> Córka moja, Grażyna, urodzona w 1956 roku 20  lutego, mając osiem miesięcy zachorowała na obustronne zapalenie płuc. Zawiozłam ją do szpitala w Kaliszu gdzie po przebadaniu lekarz oświadczył mi,  że jest beznadziejna sytuacja  i że tylko „Cud” może jej pomóc. Byłam strasznie zrozpaczona, kiedy powiedział mi, że mam na drugi dzień przyjechać z becikiem po ciało, bo w przeciwnym razie będę ponosić duże koszty przewozu zmarłej córki. Dał mi tylko jedną nadzieję:  IDŹ DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA I MÓDL SIĘ ON CI POMOŻE. Poszłam do Św. Józefa – modliłam się ze łzami w oczach, zakupiłam mszę św. w intencji uzdrowienia córki i wróciłam do domu, gdzie mieszkałam z mężem, dwoma synami i drugą córką bliźniaczką tej chorej. Na drugi dzień poprosiłam matkę chrzestną chorej córki i obydwie z becikiem pojechałyśmy do szpitala. Lekarz spytał czy byłam u ŚWIĘTEGO JÓZEFA? Odpowiedziałam mu, że tak  odpowiedział „WIEM, bo córka pani żyje i będzie  żyć – to jest Cud, bo ja nic nie mogłem o Ona o północy usiadła na łóżeczku ze złożonymi rączkami i co jakiś czas łapała się za włoski na głowie – to była jej modlitwa dziękczynna.”

Córka wyzdrowiała i żyje ma czworo dzieci mieszka w Koninie. Obecnie jest poważnie chora, o czym nikomu nie chce opowiadać, nawet mnie. Wiem, że Święty Józef nie musi się nikogo pytać i pomoże jej, proszę go o to tak, jak kiedyś, prawie 50 lat temu. Ja mam 78 lat i jestem blisko końca tej drogi, ale ona ma jeszcze czas. Święty Józefie wysłuchaj mej prośby, którą zanoszę do Ciebie. Janina, matka.

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum