Święty_MICHAŁ_z_Gargano-382x480

1. Składam najlepsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, życzę Wam zdrowia, Bożego błogosławieństwa i pociechy z wnucząt.
  2. W przyszłą niedzielę będzie głosił w naszej parafii Słowo Boże ks. Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Ks. Piotr będzie mówił o roli aniołów, zwłaszcza Michała archanioła, w naszym życiu duchowym. Będzie można zamówić u niego pismo „Któż jak Bóg” – którego jest redaktorem naczelnym, a także otrzymać szkaplerz św. Michała.
  3. Proszę, by rodzice dzieci klas trzecich podjęli decyzję w sprawie strojów komunijnych – po feriach zrobimy spotkanie w celu zamówienia alb.
  4. Kolęda w nadchodzącym tygodniu :

poniedziałek (22 stycznia): – Wola Proszkowska, od g.8.30; – Przychód kolonie, od godz.8.30; – Przychód wioska, od godz. 12.00

wtorek (23 stycznia): – Szreńsk, ul. Żuromińska, od godz. 15.00  /dwóch księży /

===========

Modlitwa do św. Michała Archanioła

W latach osiemdziesiątych XIX wieku powstała modlitwa do św. Michała Archanioła. Napisał ją Papież Leon XIII po przerażającym widzeniu złych duchów jakie miał w Rzymie słuchając Mszy świętej. Niezwłocznie po napisaniu modlitwy Papież Leon XIII polecił rozesłać jej treść do wszystkich ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc po każdej Mszy św. cichej.  W instrukcji inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej.
W wyniku znacznych zmian w liturgii po Soborze Watykańskim II znikł obowiązek odmawiania modlitw wprowadzonych przez papieża Leona XIII. Jednakże w ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się odmawianie przewodnictwem celebransa modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy świętej w zwyczajnej formie rytu.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

A teraz ładna piosenka dla Babć i Dziadków z okazji ich święta :

A jeśli ktoś ma wrażliwe serce i lubi piosenki z mądrym tekstem, to niech skoczy jeszcze do tego linku    == >>> T U T A J