1. Dzisiaj kończymy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Wspominając chrzest Pana Jezusa, wracamy myślą do własnego chrztu; wtedy Bóg dał nam piękny dar – wiarę. Pomyślmy dzisiaj, czy dbamy o ten dar, czy pilęgnujemy tę osobistę relację z Panem Bogiem ?
  2. Dzsiaj w Watykanie papież Franciszek udzielił chrztu 27 dzieciom. Papież podkreślił, że rodzice mają przekazywać wiarę własnym przykładem, słowami, a także ucząc dzieci znaku krzyża. Powiedział, że jest to bardzo ważne, bo są dziś dzieci, które nawet nie potrafią się dobrze przeżegnać. “ Jednakże ważne jest, abyście przekazywali wiarę waszym życiem w wierze: niech widzą waszą małżeńską miłość, niech widzą pokój, który panuje w waszym domu, niech widzą, że jest tam Jezus – mówił Papież. – Pozwolę sobie dać wam jedną radę, nie gniewajcie się, ale radzę wam: nigdy nie kłóćcie się w obecności dzieci, nigdy. To normalne, że małżonkowie się kłócą. To całkiem normalne. Byłoby dziwne, gdyby się nie kłócili. Kłóćcie się, ale niech one tego nie słyszą, niech tego nie widzą. Nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo dziecko przejmuje się kłótniami rodziców. Taka jest moja rada, która pomoże wam przekazywać wiarę. Czy kłótnie są złe? Nie zawsze. Są normalne, całkiem normalne. Ale niech dzieci tego nie widzą i nie słyszą, aby się nie przejmowały ” 
  3. W niedzielę 27 stycznia, na Sumie, obraz MB Częstochowskiej odbiorą mieszkańcy Szreńsku. Zapraszamy także parafian z Małocina, w ich intencji zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.
  4. Jeśli idzie o trasę peregrynacji w Szreńsku, to w niedzielę 27 stycznia rozpocznie się ona od rodziny p. Kostrzewskich na ul. Wikariackiej, następnie ul. Wikariacką i Rynkiem do p. Markiewiczów, potem ul. F.Szreńskiego, następnie ul. Mławska, Rynek, Pl.Kanoniczny, Podzamcze, ul. Mostowska, ul. Dolna, Młyńska, Parkowa, ciąg dalszy ul. Mostowskiej, ul. Batalionów Chłopskich, Kwiatowa, Żytnia, Łąkowa, 600-lecia Szreńska, Wiatraczna. Żuromińska, Budzyn, Bieżuńska, Budzyn. Podaję tylko ogólny kierunek. Natomiast inny szczegóły, np. z której strony ulicy rozpocząć, mieszkańcy muszą ustalić to między sobą.Najważniejsze, żeby była zgoda i pokój, a także budowanie wiary i miłości bliźniego poprzez tę pperegrynację.
  5. Planujemy zorganizować w przyszłym roku 4-dniową wycieczkę na Węgry. Wstępnie byłoby to w dniach tzw. weekendu majowego / przełom kwietnia i maja /. W programie : (1) zwiedzanie Esztergomu – kolebki katolicyzmu węgierskiego i miejsca urodzin św. Kingi. Nawiedzenie bazyliki  wraz z renesansową kapliczą Bakocza; (2) Budapeszt, m.in. : wzgórze Gellerta z panoramą miasta, pomnik wolności, cytadela i Wzgórze Zamkowe, plac św. Trójcy, bazylika św. Stefana, neogotycki parlament; (3) rejs statkiem po Dunaju, możliwość kąpieli w łaźniach; (4) zwiedzanie Szentendre – miasteczka malarzy o śródziemnomorskim charakterze, wizyta w  Muzeum Marcepana. Cena ok. 1100 zł.
  6. Kolęda w najbliższych dwoch tygodniach:

poniedziałek, 14 stycznia: Trzaski, od g. 8.30; od g.15.00 – ul. Mostowska, n-ry: 1-18; od g. 15.00 – ulice Młyńska i Dolna

wtorek, 15 stycznia: Mostowo kolonie, od g. 8.30; od g. 15.00 – ul. Bieżuńska

środa, 16 stycznia: Nadratowo, od g. 8.30; od g.15.00 – ul. Bat. Chłopskich, na ul. Mostowskiej blok i domy o numerach od 21 do 27, ul. Parkowa

czwartek, 17 stycznia: Krzywki Bośki, od g. 8.30; od g.15.00 – ulice Kwiatowa, Żytnia, Łąkowa, pozostale domy na ul. Mostowskiej

piątek, 18 stycznia: Mostowo, od g. 8.30; od g. 15.00 – ul. Żuromińska

sobota, 19 stycznia: ul. Budzyn, od g. 8.30, początek od strony cmentarza

—————-

poniedziałek, 21 stycznia: Sławkowo, od g. 8.30; od g. 15.00 – ul. Wiatraczna

wtorek, 22 stycznia: Krzywki Piaski, od g. 8.30; od g. 15.00 – Kobuszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum