5754

 1. Dziękujemy osobom zaangażowanym w ostatni piątek w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami Szreńska. Późniejsza pora rozpoczęcia nabożeństwa spowodowała, że było więcej ludzi niż rok temu. Dziękuję osobom niosącym krzyż, czytającym rozważania poszczególnych stacji, policji, strażakom, chórowi, ministrantom. Wkrótce będzie można zobaczyć na naszej stronie, w galerii, zdjęcia z tej uroczystości.
 2. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Przypominam rodzicom dzieci klas trzecich o dopełnieniu formalności związanych z zamówieniem strojów komunijnych.
 4. Ze względu na dzisiejszą Niedzielą Palmową, która przypada w tym roku w dniu 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na poniedziałek 9 kwietnia. Osoby chcące złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zapraszamy tego dnia do kościoła na Mszę św. o godz. 17.00.
 5. Wczoraj nasi ministranci zajęli III miejsce podczas rozgrywek Rejonowego Turnieju Piłki Nożnej w Bieżuniu. A nawet dwa trzecie miejsca, bo i w kategorii szkół podstawowych, i w kategorii drużyn ministranckich gimnazjalnych. Gratulujemy !
 6. Opiekun Służby Liturgicznej, Ks. Marek, zaprasza kandydatów na ministrantów na zbiórkę w Wielki Czwartek o godz. 10.00, natomiast pozostałych na godz. 15.00.
 7. Dziękujemy członkom Klubu Seniora w Szreńsku za ofiarowane piękne, duże, palmy na dzisiejszą uroczystość. Będziemy je nieść podczas procesji o godz. 12.15.
 8. W Wielkanoc Mszę św. o świcie odprawi i poprowadzi procesję rezurekcyjną ks. biskup Mirosław Milewski. Zapraszam do udziału w tej wyjątkowej, świątecznej, liturgii.
 9. W czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne :

Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 17.00

 • Podczas Mszy św. w tym wyjątkowym dniu wspominamy wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy w Wieczerniku – ustanowienie sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy św. rozbrzmiewa bicie dzwonów, które po chwili milknie. Cisza ta świadczy o cierpieniach wydanego na mękę krzyżową Chrystusa. Na zakończenie uroczystości Eucharystia zostaje przeniesiona do specjalnie przygotowanej kaplicy – ołtarza adoracji, zwanej „Ciemnicą”. Tego dnia, o godz. 10.00,  w płockiej katedrze ksiądz biskup Piotr Libera wraz z kapłanami odprawi Mszę św. Krzyżma. Podczas niej biskup święci oleje (chorych i krzyżmo), które przez cały rok służą przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich, namaszczenia chorych. Kapłani koncelebrujący ze swoim biskupem odnowią przyrzeczenia kapłańskie.

Wielki PiątekLiturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00b91188c70d2dcb7e5266cec45c2f31be_th2.gif

 • Na pamiątkę śmierci poniesionej przez Chrystusa w czasie Wielkiego Piątku nie odprawia się Mszy św. Obrzędy liturgiczne tego dnia składają się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i obrzędów Komunii św.. Podczas wszystkich obrzędów milczą organy i dzwony, zaś surowy charakter wystroju wnętrza kościoła podkreśla pokutny charakter dnia. Wielkopiątkową liturgię kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy, zwanej Grobem Pańskim lub Bożym Grobem. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje post ścisły.

Wielka SobotaMsza św. Wigilii Paschalnej będzie odprawiona o godz. 17.00

 • Wielka Sobota to czas rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. Wierni przez cały dzień przychodzą, aby modlić się przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna celebrację Zmartwychwstania. Obrzędy Wigilii Paschalnej stanowią nierozerwalną całość z Wielkanocą i dlatego są bogate w treści liturgiczne i obrzędowe. Na wielkanocny charakter liturgii wskazuje biały kolor szat liturgicznych. W niektórych parafiach na zakończenie obrzędów odbywa się jeszcze procesja rezurekcyjna.
 •  Przypominam o przyniesieniu świec na tę Mszę św., które podkreślą nasz udział w liturgii światła. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 15.00, co pół godziny.

Zapraszam do adorowania Pana Jezusa w Grobie. Niech Zmartwychwstały Pan nie będzie sam w tych dniach !

Plan adoracji przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę :

godz. 9.30 – 10.00 – dzieci ze szkoły podstawowej w Proszkowie; godz. 10.00 – 10.30 – dzieci ze szkoły podstawowej w Miączynie; godz. 10.30 – 11.00 – dzieci ze szkoły podstawowej w Szreńsku

godz. 13.30 – 15.00 – Oaza Rodzin; godz. 15.00 – 16.00 – ks. wikariusz z młodzieżą; godz. 16.00 – 17.00 – koła żywego różańca

godz. 20.00-21.00 – Małocin, Trzaski; godz. 21.00-22.00 – Miączyn Duży, Miączyn Mały; godz. 22.00-23.00 – Liberadz, Rochnia; godz. 23.00 -24.00 -Krzywki Bośki, Krzywki Piaski, Miłotki; godz. 24.00-1.00 – Garkowo Nowe, Garkowo Stare; godz. 1.00-2.00 – Bońkowo Podleśne, Sławkowo; godz. 2.00-3.00 – Ługi, Kobuszyn, Nadratowo; godz.3.00-4.00 – Kunki, Ostrów, Proszkowo, Wola Proszkowska; godz.4.00-5.00 – Mostowo, Złotowo, Pączkowo; godz.5.00-6.00 – Szreńsk

Rezurekcja – o godz. 6.00 rano w niedzielę wielkanocną. Zapraszam do udziału w liturgii asystę procesyjną, orkiestrę, straż pożarną, służbę liturgiczną, dzieci sypiące kwiatki, ministrantów. Razem z księdzem biskupem Mirosławem Milewskim, który odwiedzi naszą parafię podczas Mszy św. rezurekcyjnej, oddamy cześć zmartwychwstałemu Jezusowi.

A teraz ładna piosenka dla fajnych ludzi 😉

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum