1. Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Po Mszach św. była możliwość złożenia ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. michal77
  2. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Pasiuka, pallotyna. Ks. Marek przez kilkanaście lat pracował na misjach w Afryce.
  3. Rozpoczęły się przygotowania do I Komunii św., do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i do Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy uczniów właściwych klas do życzliwego zainteresowania terminami kolejnych spotkań 🙂
  4. Modlitwa do św. Michała Archanioła. W latach osiemdziesiątych XIX wieku powstała modlitwa do św. Michała Archanioła. Napisał ją Papież Leon XIII po przerażającym widzeniu złych duchów jakie miał w Rzymie słuchając Mszy świętej. Niezwłocznie po napisaniu modlitwy Papież Leon XIII polecił rozesłać jej treść do wszystkich ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc po każdej Mszy św. cichej.  W instrukcji inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej.
    W wyniku znacznych zmian w liturgii po Soborze Watykańskim II znikł obowiązek odmawiania modlitw wprowadzonych przez papieża Leona XIII. Jednakże w ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się odmawianie przewodnictwem celebransa modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy świętej w zwyczajnej formie rytu.
  5. Jeśli nudzicie się trochę dzisiaj, to proponuję ciekawą lekturę. Lekturę duchową. Zapraszam TUTAJ

Odwiedzającym naszą stronkę dedykujemy piosenką pełną mocy…

YouTube Preview Image

================

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum