1. Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Po Mszach św. była możliwość złożenia ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. michal77
  2. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Pasiuka, pallotyna. Ks. Marek przez kilkanaście lat pracował na misjach w Afryce.
  3. Rozpoczęły się przygotowania do I Komunii św., do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i do Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy uczniów właściwych klas do życzliwego zainteresowania terminami kolejnych spotkań 🙂
  4. Modlitwa do św. Michała Archanioła. W latach osiemdziesiątych XIX wieku powstała modlitwa do św. Michała Archanioła. Napisał ją Papież Leon XIII po przerażającym widzeniu złych duchów jakie miał w Rzymie słuchając Mszy świętej. Niezwłocznie po napisaniu modlitwy Papież Leon XIII polecił rozesłać jej treść do wszystkich ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc po każdej Mszy św. cichej.  W instrukcji inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej.
    W wyniku znacznych zmian w liturgii po Soborze Watykańskim II znikł obowiązek odmawiania modlitw wprowadzonych przez papieża Leona XIII. Jednakże w ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się odmawianie przewodnictwem celebransa modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy świętej w zwyczajnej formie rytu.
  5. Jeśli nudzicie się trochę dzisiaj, to proponuję ciekawą lekturę. Lekturę duchową. Zapraszam TUTAJ

Odwiedzającym naszą stronkę dedykujemy piosenką pełną mocy…

================