1. krol-wszechswiataDecyzją Konferencji Episkopatu Polski 19 listopada tego roku w Krakowie – Łagiewnikach będzie miał miejsce Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Dzień później, 20 listopada – w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na wszystkich Mszach Świętych, przed błogosławieństwem mszalnym zostanie odmówiona „Modlitwa do Jezusa naszego Króla i Pana”
  2. W przyszłą niedzielę papież Franciszek zamknięciem Drzwi Świętych w bazylice św. Piotra w Rzymie zakończy w Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie nastąpi diecezjalne zakończenie Roku Miłosierdzia. Ksiądz biskup Piotr Libera zaprasza diecezjan na Mszę św. o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. ====>>Zobacz zaproszenie Księdza Biskupa
  3. W dniu 29 listopada będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zobaczcie, czy nie ma w domu niepotrzebnych lodówek, pralek, telefonów, kineskopów, monitorów, radioodbiorników, wszelkich „elektro-śmieci”
  4. Przygotowując się do odpustu ku czci Niepokalanie Poczętej Najświętszej Maryi Panny, chciałbym zainteresować Was, Mili Internauci, medalikiem Niepokalanego Poczęcia, zwanym Cudownym Medalikiem. W połowie 19 wieku objawiła się św. Katarzynie Laboure, w Paryżu, we Francji. Maryja zachęcała do noszenia Medalika oraz do tego, by ludzie prosili Ją i samego Boga o łaski. Tak często narzekamy, a tak rzadko prosimy Boga o pomoc. Matka Boża wskazując na Medalik, powiedziała m.in. : ” Promienie, które widzisz spływające z mych dłoni, są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o nie proszą. Albo : Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru: wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę”.                                                                                                                   Na medaliku wokół Najświętszej Dziewicy widać owalny napis :” O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Objawiająca się św. Katarzynie Laboure Matka Boża obiecała, że osoby, które pobożnie odmówią tę krótką modlitwę, cieszyć się będą Jej wyjątkową opieką.                              Jeśli zainteresował Cię ten temat, zobacz jeszcze  linki :     Medalik który ratuje..

albo Cudowny Medalik -świadectwa    lub    Medalik chroni przed działaniem szatana

I teraz najważniejsze : Medalik nie jest przedmiotem magicznym. Samo noszenie medalika nie zaprowadzi nas do nieba. Cudowny Medalik ma nas sprowokować do zmiany życia, do nawrócenia, do pogłębienia wiary.

===>>> Jeśli się wszystko powiedzie pomyślnie, to w najbliższą niedzielę będziemy mogli otrzymać w naszym kościele poświęcony Cudowny Medalik

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum