krzyzDzisiaj, 14 września, w liturgii Kościoła przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Związane jest ono z wydarzeniem odnalezienia relikwii Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Niech to będzie czas refleksji i modlitwy. Niech to będzie dobry czas wyznania i umocnienia naszej wiary. Pomyślmy, czy wiszą w naszych  domach krzyże? Czy nosimy na łańcuszku mały krzyżyk, czy z pobożnością czynimy na sobie ten znak Chrystusa? W związku ze Świętem Podwyższenia Krzyża warto sobie zadać pytanie : czym naprawdę jest ten znak dla mnie? Czy potrafię czynić go w sposób godny? Zob.  więcej  TUTAJ 

—-> Skocz jeszcze do tej strony

Podczas pielgrzymki do Polski w roku 1997 r., w Zakopanem,  św. Jan Paweł II powiedział : ” (…) Ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, że ten jubileuszowy krzyż patrzy w [stronę] Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. (…) nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz”.

Życząc dobrego weekendu, pozdrawia Szanownych Internautów Załoga tworząca stronę www.parafiaszrensk.pl ! Kolejne informacje po naszym powrocie z gór. Trzymajcie kciuki i trochę nam zazdrośćcie – Tatry są piękne jesienią 😉 

Żeby jednak nie było Wam tak bardzo smutno, posłuchajcie ładnej piosenki….

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum