1. Dzisiaj obraz NB Częstochowskiej odebrali mieszkańcy Garkowa Nowego. Niech Matka Boża wyprasza Boże błogoslawieństwo dla nich, i dla wszystkich, którzy powierzają siebie opiece Maryi.
  2. W przyszłą niiedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Będziemy modlić się w intencji kierowców i wszystkich osób poruszających się po drogach.
  3. W niedzielę 29 lipca, po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla osob jadących na sierpniową wycieczkę w Sudety. Do tego czasu proszę załatwić wszelkie formalności związane z wyjazdem.
  4. W tym roku prosimy mieszkańcow Szreńska o przygotowanie wieńca na nasze dożynki parafialne oraz reprezentowanie naszej parafii na odpuście w Żurominie. Dożynki będą u nas w niedzielę 2 września o godz. 12.15.
  5. Uczestnicy piegrzymki idący w dniu 3 sierpnia z Mławy do Płocka, proszą mieszkańcow Liberadza o możliwość odpoczynku i pokrzepienia ciał strudzonych wędrowaniem.
  6. W wakacje kancelaria parafialna otwarta jest w środy – godz. 15.00 – 16.30 oraz w soboty: – godz. 10.00-12.00.

==================

W liturgii Kościoła w dniu 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Związany jest z nim szkaplerz karmelitański. Szkaplerz karmelitański NMP z Góry Karmel jest ściśle związany z historią i duchowością Zakonu Karmelitańskiego. Według tradycji Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stock, Generałowi Zakonu Karmelitańskiego w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. i powiedziała: „Przyjmij, najmilszy synu, Szkaplerz twojego Zakonu. Kto w nim umrze nie dozna ognia piekielnego”. Przywileje i łaski Szkaplerza św. były potwierdzone wielokrotnie przez papieży. Potwierdzili je: Klemens VII (bullą z dnia 12 sierpnia 1530 r.), Pius V, Grzegorz XIII, Paweł V, Klemens X, a nabożeństwo szkaplerzne polecali wiernym: Pius XI, Pius XII (1951), Paweł VI, Jan Paweł II (2001).

Szkaplerz w istocie jest „habitem”. Ten, kto go przyjmuje, zostaje włączony w mniej lub więcej ścisłym stopniu do Zakonu karmelitańskiego, poświęconego służbie Matki Najświętszej, aby doświadczać słodkiej i macierzyńskiej obecności Maryi w codziennym trudzie przyoblekania się w Jezusa Chrystusa (św. Jan Paweł II). Serce nabożeństwa szkaplerznego stanowi oddanie się Chrystusowi na wzór Maryi przez poświęcenie się na Jej służbę, życie w zjednoczeniu z Nią i naśladowanie Jej cnót.

Obietnice Maryi dla osób noszących szkaplerz :

  1. Kto umrze odziany Szkaplerzem świętym nie zostanie potępiony.
  2. Noszący(a) Szkaplerz jako czciciel(ka) Matki Bożej zapewnia sobie Jej opiekę co do duszy i ciała w tym życiu i szczególną pomoc w godzinie śmierci.
  3. Każdy(a), kto pobożnie nosi Szkaplerz święty i zachowuje czystość według stanu, zostanie wyprowadzony(a) z czyśćca osobiście przez Matkę Bożą w pierwsza sobotę po swej śmierci.
  4. Ci, którzy należą do Bractwa Szkaplerznego są duchowo złączeni z zakonem Karmelitańskim i maja udział w jego duchowych dobrach za życia i po śmierci, a więc we Mszach świętych, Komuniach świętych, umartwieniach, modlitwach, postach itp

No, to jeszcze ładna piosenka : Open the eyes of my heart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum