1. Adoracja eucharystyczna w czwartek od godz. 15.00 do godz. 17.00
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 odbędą się dożynki parafialne. Zapraszam Parafian do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne zbiory oraz do prośby o pomoc i ochronę. Zaproszeni są nie tylko rolnicy. Każdy chce jeść, pracujący poza rolnictwem także. Wszyscy musimy się modlić i przyzywać Bożego błogosławieństwa.
  3. Do udziału w uroczystości zapraszam też asystę procesyjną, strażaków, orkiestrę.
  4. Na tej samej Mszy św. rozpoczniemy też liturgicznie nowy rok szkolny i katechetyczny. Proszę o przybycie uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkół.
  5. Witam dzisiaj w naszej parafii nowego wikariusza, ks. Rafała Kabelisa. Księdzu Rafałowi życzymy dużo radości i łask Bożych w pełnieniu poslugi duszpasterskiej w naszej parafii.
  6. Razem z naszą wspólnotą parafialną chcemy włączyć się w ogólnopolską akcję duszpasterską Polska pod Krzyżem”. Jest to przedłużenie wydarzeń duszpasterskich z poprzednich lat, jak „Wielka Pokuta”, czy „Różaniec do Granic”. Żyjemy w czasach niesłychanego zamieszania idei i oziębiebia wiary. Ludzie tracą wiarę. Są pogubieni; coraz wiecej jest agresji i zła. Chcemy przypomnieć sobie, jakie są korzenie wiary. Przypomnieć, że krzyż i Pan Jezus są w centrum religii, która się nazywa chrześcijaństwo. Chcemy ożywić tę osobistą więź z Panem Bogiem; poprosić Go o miłosierdzie i ochronę dla naszej parafii i naszych rodzin. Zatem : przyjdź w sobotę 14 września, o g. 19.00, na plac przed kościołem. Wtedy rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami Szreńska. Poszczególne rozważania stacji DK będą czytać i nieść krzyż mieszkańcy wiosek. Jak w Wielkim Poście. Rozważania, już przygotowane, można odebrać w zakrystii. Po DK będzie Msza św. i po niej, przed kościołem, przy krzyżu misyjnym modlitwa zawierzenia parafii Panu Jezusowi. Na DK zabierz ze sobą mały krzyż ( możesz go zrobić sam z drewna, możesz zdjąć ze ściany w domu, wziąć pasyjkę )- krzyż będzie poświęcony podczas Mszy św. i nastepnie przy tym krzyżu możesz w swoim domu, ze swoją rodziną, odmówić modlitwę zawierzenia Jezusowi. Zachęcam, by taką modlitwę odmówić także przy krzyżu wioskowym, by razem z małą wspólnotą wioski poprosić Boga o ochronę i błogosławieństwo. Cel jest jeden : poruszenie Twego serca !

==>> I jeszcze mały niedzielny bonus – ładna piosenka; redakcja zna człowieka, który ją bardzo lubi  😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum