1. Witamy naszych Czytelników po małej przerwie wakacyjnej. Z nową energią Redakcja przystępuje do tworzenia fajnej strony internetowej naszej parafii. Miejmy nadzieję, że będzie Wam się podobała.
  2. Dzisiaj rano wyruszyła ze Szreńsk grupa pieszych pielgrzymów na odpust w Żurominie. Po drodze dołączały kolejne osoby. Weszło w sumie ok. 70 osób. Dziękujemy orkiestrze oraz druhom strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom podczas wędrówki.
  3. Od tej niedzieli przeżywać będziemy w Kościele VIII Tydzień Wychowania.
  4. Obraz MB Częstochowskiej odebrali na Sumie mieszkańcy Nadratowa.
  5. W piątek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.30 i 17.00. W tym dniu, w Mławie, w ramach konferencji kapłanów dekanatu odbędzie się specjalne nabożeństwo przebłagania za grzechy ludzi Kościoła: duchownych i świeckich, zwłaszcza za te, które wyrządzają największą krzywdę wspólnocie Kościoła.
  6. Uroczystość I Komunii św. w tym roku szkolnym będzie w niedzielę 12 maja. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 19 maja. Obydwie uroczystości na Mszy św. o godz. 10.45.
  7. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę dzieci i młodzieży z Przasnysza do Rostkowa w dniu 15 września. Ze Szreńska udamy się autokarem do Przasnysza ( przejazd bezpłatny ), później pieszo do Rostkowa. Zapisy u katechetów.
  8. Wyjazd do parku rozrywki w Elblągu w niedzielę 16 września. Najpierw Msza św. o godz. 7.00 u nas w kościele, później wyruszamy w trasę. Proszę jak najszybciej dostarczyć formularze pisemnej zgody rodziców na wyjazd dziecka oraz część wpłaty. Dodam, że znaczną część kosztów, w tym przejazd autobusem i  pobyt w McDonaldzie, sfinansują nam dobrzy ludzie 🙂 Mam jeszcze dwa wolne miejsca. Opiekunkami będą fajne i lubiane nauczycielki ze szkoły w Szreńsku.
  9. Nabożeństwo Fatimskie w czwartek, 13 września, o godz. 20.00.
  10. W sobotę 29 września planujemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapraszam chętnych do zapisywania się w tygodniu do kancelarii.
  11. Przypomnę, że po wakacjach kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku ( poza pierwszymi piątkami miesiąca ) w godz. 15.00 – 16.30.

============================

Moc modlitwy różańcowej…

Do kogo adresowana jest modlitwa różańcowa? Być może kiedyś w życiu myślałeś o tym, niech proste przykłady życia i z życia będą odpowiedzią.

Na początku XIX wieku pewien student jadący pociągiem z Dijon do Paryża usiadł obok skromnie ubranego starszego mężczyzny, który odmawiał Różaniec. Student przerwał mu pytając: Czy pan rzeczywiście wierzy w ten zabobon? Niech pan lepiej wyrzuci ten Różaniec przez okno i przestudiuje, co nauka ma na ten temat do powiedzenia.- Nauka? Nie rozumiem tej nauki. Może by pan mi ją wyjaśnił? – poprosił skromnie mężczyzna. Proszę mi dać swój adres, to prześlę literaturę na ten temat – odpowiedział student. Mężczyzna wyjął z kieszeni płaszcza wizytówkę. Było na niej napisane: Ludwik Pasteur, Dyrektor Instytutu Badań Naukowych, Paryż.

Papież Pius XII, który sam odmawiał wszystkie 15 tajemnic, bardzo często przypominał: Pokładamy wielką ufność w Różańcu Świętym jako środku na uleczenie zła, które trapi nasze czasy.

Jan XXIII w czasie swego pięcioletniego pontyfikatu mówił 38 razy na temat modlitwy różańcowej i także codziennie odmawiał cały Różaniec.

Jan Paweł II natomiast mówił prosto, że jest ona jego ulubioną modlitwą.

Św. Karol Boromeusz przypisywał nawrócenia i uświęcenia wielu wiernych w swojej diecezji nabożeństwu różańcowemu. Jako biskup zarządził, aby przy każdym kościele w jego diecezji umieszczono figurę Maryi.

Św. Klemens Hofbauer nawracał największych grzeszników przez gorliwe odmawianie Różańca. Kiedy jestem wzywany do chorego – mówił – którym, wiem, że nie chce pojednać się z Bogiem, odmawiam po drodze Różaniec. I kiedy przychodzę do niego jestem pewny, że bardzo będzie chciał przyjąć sakramenty Kościoła.

Arcybiskup Sheen, słynny kaznodzieja zapytał: Chcielibyście wiedzieć, dlaczego jest tyle chaosu we współczesnym świecie? Nie odmawia się wystarczająco wielu różańców.

Zadziwiające jest, że dzieciom w Fatimie Matka Boża przedstawiła się mówiąc: Jestem Królową Różańca Świętego. Mogła przecież użyć swojego największego i najwspanialszego tytułu i powiedzieć: Jestem Bożą Rodzicielką. Mogła wybrać swój drugi tytuł: Jestem Niepokalanym Poczęciem.

Nazwała siebie jednak „Królową Różańca Świętego”. Uczyniła to dla podkreślenia znaczenia Różańca. Maryja prosiła o tę modlitwę we wszystkich sześciu objawieniach.

Kiedy zapytano Hiacyntę, na czym najbardziej zależało Matce Bożej, odpowiedziała: Na codziennym odmawianiu modlitwy różańcowej.

Św. Ludwik de Montford, kiedy miał pięć lat, rozpoczął codzienne odmawianie Różańca. Jako kapłan mówił: Gorąco was proszę o odmawianie Różańca każdego dnia. Kiedy zbliży się śmierć, będziecie błogosławić ten dzień i tę godzinę w której przyjęliście tę zachętę. Ten, kto sieje w swoim sercu błogosławieństwo Jezusa i Maryi, zbierze też wiekuiste błogosławieństwo w niebie…

Kiedy Zdrowaś Maryjo odmawiane jest z uwagą, nabożeństwem, pokorą, staje się młotem przeciwko diabłu, uświęceniem duszy, marszem kroczących do nieba, pieśnią Nowego Testamentu, radością Maryi, chwałą Trójcy Świętej. / ks. W.Wilczkiewicz

==>> A tutaj dwie ładne piosenki / bardzo lubi je redaktor naczelny 😉 /   Piosenka A   i   Piosenka B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum