1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Po Mszach św. naszymi 0767rofiarami możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja pomaga w realizacji planów edukacyjnych zdolnej młodzieży, której nie stać na sfinansowanie nauki w szkole.
  2. Zapraszam do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o 15.30.
  3. Dzisiaj po Sumie obraz MB Częstochowskiej przyjmą mieszkańcy Kunek i Zarąb.
  4. W piątek 13 października Nabożeństwo Fatimskie godz. 20.00. Tego dnia nie będzie różańca o godz. 17.00.
  5. Od dzisiaj, po każdej Mszy św. niedzielnej, będziemy odmawiać modlitwę do św. Michała Archanioła.
  6. W zakrystii można odebrać kolejny numer pisma „Królowa Różańca Świętego”.

====>>> W latach osiemdziesiątych XIX wieku powstała modlitwa do św. Michała Archanioła. Napisał ją Papież Leon XIII po przerażającym widzeniu złych duchów jakie miał w Rzymie słuchając Mszy świętej. Niezwłocznie po napisaniu modlitwy Papież Leon XIII polecił rozesłać jej treść do wszystkich ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc po każdej Mszy św. cichej.  W instrukcji inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej.
W wyniku znacznych zmian w liturgii po Soborze Watykańskim II znikł obowiązek odmawiania modlitw wprowadzonych przez papieża Leona XIII. Jednakże w ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się odmawianie przewodnictwem celebransa modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy świętej w zwyczajnej formie rytu.

aniolek_k_rŚwięty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

=========================

And finally a beautiful letter from Me to you… Like a quiet angel…

YouTube Preview Image

=================================

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum