1. Witamy na stronie internetowej naszej parafii po długiej przerwie. Zachęcamy do czytania i oglądania wpisów dotyczących duszpasterstwa parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku.
  2. Po Mszach św., wychodząc z kościoła, możemy złożyć do puszek ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Czynimy to w ramach obchodów XX Dnia Papieskiego.
  3. Dzisiaj – 11.10 – zapraszamy przed Mszą św. o godz. 16.00 do wielbienia Pana Boga psalmami. Przypomnę, że raz w miesiącu śpiewamy nieszpory przed Mszą św. popołudniową.
  4. We  wtorek 13 października, ostatnie w tym roku kalendarzowym, Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 20.00. Ze względu na to, że podczas nabożeństw fatimskich odmawiamy różaniec, nie będzie tego dnia o godz. 17.00 dodatkowego nabożeństwa.
  5. W październiku różaniec odmawiamy w dni powszednie (poza sobotami) o godz. 17.00; w niedzele – 15.30.
  6. W przyszłą niedzielę (18.10) kolejne spotkanie przedkomunijne dla klas III; 25.10 – dla czwartoklasistów.

=> Ładna piosenka dla Ciebie: „What w beatiful Name”

====================================================================

15 obietnic danych przez Matkę Bożą za odmawianie Różańca Świętego bł. Alanowi de Rupe
——————————————————————————————————————————

1.  Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca, otrzyma wyjątkowe Łaski.
2.  Obiecuję moją specjalną obronę i największe Łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
3.  Różaniec stanie się groźną bronią przeciwko Piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
4.  Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenia dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności, podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.
5.  Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca nie zginie.
6.  Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w swojej Sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną; jeżeli będzie sprawiedliwy i wytrwały w Łasce Bożej i będzie godny życia wiecznego.
7.  Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca – nie umrze bez Sakramentów Kościoła.
8.  Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boga i pełnię Jego Łaski.
9.  Uwolnię z Czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca Świętego.
10.  Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w Niebie.
11.  Przez odmawianie Różańca otrzymacie wszystko, o co prosicie.
12.  Wszystkich, którzy odmawiają Różaniec, będę wspomagała w ich potrzebach.
13.  Otrzymałam od mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za
wstawienników cały Dwór Niebieski w czasie ich życia i w godzinę ich śmierci.
14.  Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są moimi synami i braćmi mojego Jedynego Syna, Jezusa Chrystusa.
15.  Nabożeństwo do mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do Nieba.