1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 ( na cmenatrzu). Do spowiedzi pierwszopiątkowej zapraszamy w dni poprzedzajace Uroczystość oraz na pół godziny przed pierwszą Mszą św.
  2. W Zaduszki Msze św. o godz. 9.00, 10.30 oraz 16.00. Na Mszę św. popołudniową, tzw. Zaduszki Szreńskie, można przynieść na kartkach wypisane nazwiska osób zmarłych, także poza naszą parafią. Będziemy wyczytywać nazwiska – w tym samy czasie bliscy zmarłych mogą zapalić znicz. Znicze będę już przygotowane, prosze nie przynosić.
  3. Tradycyjnie, w dniach 1- 8 listopada można uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmenatrza i modlitwę za zmarłych. Zachęcamy do przyjęcia wcześniej Komunii św. W ten sposób możemy pomoc duszom czyśccowym dostać się do nieba.
  4. W ramach wspólnego dbania o cmenatarz proszę śmieci wrzucać do wyznaczonych pojemników. Worki z trawą i liśćmi albo zabierać do domu ( są biodegradowalne ), albo skladać obok pojemników. Proszę nie robić stert śmieci w obrębie cmentarza ani nie rzuać na groby sąsiadów.
  5. W dniu 1 listopada rożaniec na cmentarzu odmówimy o godz. 19.00 – między tajemnicami części chwalebnej różańca czytane będą teksty z objawień Katarzyny Emmerich. W pozostałe dni po Mszy św. wieczornej
  6. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 10 listopada o godz. 16.00
  7. Jak możemy pomóc zmarłym ?

Co możemy uczynić dla naszych zmarłych?

1. Ofiarowanie w ich intencji Mszy św. i Komunii św.
2. Przebaczenie zmarłemu wszystkiego, czym wobec nas zawinił.
3. Post, jałmużna, zyskanie dla zmarłego odpustu.
4. Modlitwa, w tym modlitwa wypominek.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.
Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.
Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie za jednego zmarłego.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.  ———————————————————–

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum