1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 ( na cmenatrzu). Do spowiedzi pierwszopiątkowej zapraszamy w dni poprzedzajace Uroczystość oraz na pół godziny przed pierwszą Mszą św.
  2. W Zaduszki Msze św. o godz. 9.00, 10.30 oraz 16.00. Na Mszę św. popołudniową, tzw. Zaduszki Szreńskie, można przynieść na kartkach wypisane nazwiska osób zmarłych, także poza naszą parafią. Będziemy wyczytywać nazwiska – w tym samy czasie bliscy zmarłych mogą zapalić znicz. Znicze będę już przygotowane, prosze nie przynosić.
  3. Tradycyjnie, w dniach 1- 8 listopada można uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmenatrza i modlitwę za zmarłych. Zachęcamy do przyjęcia wcześniej Komunii św. W ten sposób możemy pomoc duszom czyśccowym dostać się do nieba.
  4. W ramach wspólnego dbania o cmenatarz proszę śmieci wrzucać do wyznaczonych pojemników. Worki z trawą i liśćmi albo zabierać do domu ( są biodegradowalne ), albo skladać obok pojemników. Proszę nie robić stert śmieci w obrębie cmentarza ani nie rzuać na groby sąsiadów.
  5. W dniu 1 listopada rożaniec na cmentarzu odmówimy o godz. 19.00 – między tajemnicami części chwalebnej różańca czytane będą teksty z objawień Katarzyny Emmerich. W pozostałe dni po Mszy św. wieczornej
  6. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 10 listopada o godz. 16.00
  7. Jak możemy pomóc zmarłym ?

Co możemy uczynić dla naszych zmarłych?

1. Ofiarowanie w ich intencji Mszy św. i Komunii św.
2. Przebaczenie zmarłemu wszystkiego, czym wobec nas zawinił.
3. Post, jałmużna, zyskanie dla zmarłego odpustu.
4. Modlitwa, w tym modlitwa wypominek.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.
Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.
Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie za jednego zmarłego.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.  ———————————————————–