1. Powoli kończy się rok kościelny; przyszła niedziela – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata będzie ostatnią w tym roku liturgicznym. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.
  2. Dotarły już do naszej parafii świece Caritas na stół wigilijny.
  3. Odpowiadając na apel księdza biskupa Piotra Libery, by wzorem naszych przodków, w zagrożeniu zarazą, czyli powietrzem morowym, budować tzw. krzyże morowe, postawiliśmy taki krzyż obok kaplicy św. Barbary. Krzyż został poświęcony w sobotę po południu. Możemy przy nim modlić się, prosząc Pana Jezusa o ochronę. Niech dobry Bóg uchroni nas od koronawirusa, od jego konsekwencji. Dzięki uprzjmości dobrych ludzi, na inwestycję nie wydaliśmy z kasy parafialnej ani groszą. Wiele osób wsparło realizację dzieła swoimi pieniędzmi albo pracą fizyczną. Dziękuję za to rodzinom Państwa : Radków z Przychodu, Radków z Proszkowa; Tomporowskich, Stasiaków i Kuźniarskich ze Szreńska; Gosików z Woli Proszkowskiej, Sarwińskich z Przychodu, Dobrosielskich z Radzanowa. Bóg zapłać ! Dziękuję też innym chętnym do pomocy. Z parafii i spoza niej. Na razie nie było już takiej potrzeby. Będę jednak o nich pamiętał. Gdy wymyślę coś fajnego, będę wiedział do kogo zwrócić się o pomoc 🙂
  4. Pan organista jutro rozpocznie roznoszenie opłatka. Plan ma taki : poniedziałek – Małocin, Trzaski; wtorek – Ługi, Kobuszyn, Sławkowo, Kraśnik; środa – Nadratowo Nowe, Nadratowe Stare, Garkowo Nowe i Garkowo; czwartek – Mostowo, Krzywki Bośki, Krzywki Piaski; piątek – Proszkowo, Wola Proszkowska; sobota – Szreńsk, ulice Mławska, Rynek, F. Szreńskiego, Bieżuńska. Ze względu na wymogi sanitarne nie chciałby wchodzić do mieszkania.
  5. Codziennie w kościele jest odmawiany różaniec przed wystawionym Najświetszym Sakramentem w intencji naszej parafii. Biblia mówi, że wielką moc ma modlitwa sprawiedliwego. Jesli nie możesz w kościelem módl się w domu. Ale się módl ! Nie bądź sobkiem, dołącz się do nas !

=> A teraz ładna piosenka dla wszystkich Dobrych Ludzi, którzy pomogli zrealizować pomysł ustawienia krzyża morowego w naszej parafii —– >> ładna piosenka jest T U T A J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum