1. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka składamy babciom i dziadkom najlepsze życzenia zdrowia, długich lat życia i pociechy z wnucząt. „Świat w którym żyjemy desperacko potrzebuje piękna…..” (papież Paweł VI) Takie piękno mają w sobie i przekazują innym Babcie i Dziadkowie. Z okazji ich święta, Babciom i Dziadkom duuuużo miłości, uśmiechu, zdrowia i ..piękna w sercu, i w oczach wnucząt !
  2. W przyszłą niedzielę 27 stycznia rozpocznie się peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w Szreńsku. Zapraszam mieszkańców Szreńska do licznego udziału w Sumie; po niej Obraz odbiorą mieszkańcy ul. Wikariackiej. Niech ten czas nawiedzenia będzie dotknięciem miłosiernej ręki Pana Boga. Niech umocni miłość, czułość, wiarę w naszych rodzinach.
  3. Jeśli idzie o trasę peregrynacji w Szreńsku, to w niedzielę 27 stycznia rozpocznie się ona od rodziny p. Kostrzewskich na ul. Wikariackiej, następnie ul. Wikariacką i Rynkiem do p. Markiewiczów, potem ul. F.Szreńskiego, następnie ul. Mławska, Rynek, Pl.Kanoniczny, Podzamcze, ul. Mostowska, ul. Dolna, Młyńska, Parkowa, ciąg dalszy ul. Mostowskiej, ul. Batalionów Chłopskich, Kwiatowa, Żytnia, Łąkowa, 600-lecia Szreńska, Wiatraczna. Żuromińska, Budzyn, Bieżuńska, Budzyn. Podaję tylko ogólny kierunek peregrynacji.Natomiast szczegóły, z której strony ulicy rozpocząć, mieszkańcy muszą ustalić to między sobą. Najważniejsze, żeby była zgoda i pokój, a także budowanie wiary i miłości bliźniego poprzez tę peregrynację. Również to, czy Obraz przekazuje się naprzemiennie z jednej strony ulicy na drugą, czy też najpierw np. lewa strona a potem prawa, mieszkańcy danej ulicy ustalają sami. Jeśli rodzina jest wielopokoleniowa, może Obraz zatrzymać dłużej, np. na dwa dni. Po pobycie na jednej ulicy, Obrazu nie oddajemy do kościoła, ale na kolejną ulicę. Dopiero po zakończonej wędrówce w całym Szreńsku Obraz odniesiemy do kościoła. Wówczas zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, jak to czyniono dotychczas na zakończenie peregrynacji  w poszczególnych wioskach.
  4. Tego samego dnia, 27 stycznia, na Sumie, odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji mieszkańców Małocina, goszczących aktualnie Obraz Matki Bożej.
  5. Planujemy zorganizować w przyszłym roku 4-dniową wycieczkę na Węgry. Wstępnie byłoby to w dniach tzw. weekendu majowego / przełom kwietnia i maja /. Za tydzień podam dokładnę datę wyjazdu. W programie : (1) zwiedzanie Esztergomu – kolebki katolicyzmu węgierskiego i miejsca urodzin św. Kingi. Nawiedzenie bazyliki  wraz z renesansową kapliczą Bakocza; (2) Budapeszt, m.in. : wzgórze Gellerta z panoramą miasta, pomnik wolności, cytadela i Wzgórze Zamkowe, plac św. Trójcy, bazylika św. Stefana, neogotycki parlament; (3) rejs statkiem po Dunaju, możliwość kąpieli w łaźniach; (4) zwiedzanie Szentendre – miasteczka malarzy o śródziemnomorskim charakterze, wizyta w  Muzeum Marcepana. Cena ok. 1100 zł. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
  6. Kolęda w nadchodzącym tygodniu:

poniedziałek, 21 stycznia: Sławkowo, od g. 8.30; od g. 15.00 – ul. Wiatraczna

wtorek, 22 stycznia: Krzywki Piaski, od g. 8.30; od g. 15.00 – Kobuszyn

intecje mszalne:

poniedziałek: g.7.30 +Walerię Malinowską, greg; g.7.30 +Bożenę Pietrzak, w 4 r. śmierci

wtorek: g.7.30 +Walerię Malinowską, greg; g.7.30 +Mariannę Jagła, w 23 r. śmierci, Henryka Jagła

środa: g.7.30 +Walerię Malinowską, greg; g.7.30 +Irenę Pniewską, pog

czwartek: g.7.30 +Walerię Malinowską, greg; g.7.30 +Szymona Bilickiego

piątek: g.7.30 +Walerię Malinowską, greg; g.7.30 +Janinę Cieślińską, pog

sobota: g.7.30  za parafian; g.17.00 +Walerię Malinowską, greg; g.17.00 +Halinę Karczewską, pog

niedziela: g.9.00 +Zofię Zaborowską, w 5 r. śmierci; Henryka Zaborowskiego, Janinę Kuźniarską; g.10.45 +Józefa i Stanisławę Rasztemborskich; g.12.15  w int. mieszkańców Małocina; g.12.15 +Walerię Malinowską, greg; g.12.15 +Stanisława Ziółkowskiego,w 7 r. śmierci, Barbarę Ziółkowską; g.16.00 +dziadków Władysławę i Władysława Komońskich; g.16.00 +r-ców Haloinę i Andrzeja Jakubowskich, dziadków Burczyków

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum