1. adwentMożna jeszcze nabyć świece Caritas na stół wigilijny
  2. Dzisiejszą III Niedzielę Adwentu nazywamy „Gaudete”. Gaudete – to łacińska nazwa trzeciej niedzieli Adwentu, pochodząca od pierwszego słowa antyfony rozpoczynającej tego dnia Liturgię Eucharystyczną. Słowo to pochodzi od łacińskiego czasownika „gaudere” i jest wezwaniem do radości: Radujcie się ! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem.
  3. Adwent jeszcze trwa… Masz jeszcze czas, by czekając na Pana Jezusa, spotkać także swojego brata, swoją siostrę. Jednym z najczęściej pojawiających się grzechów podczas spowiedzi adwentowych jest grzech odrzucenia drugiego człowieka. Odrzucenie, samotność jest strasznym bólem serca. Nie pozwól, by Twoi bliscy byli samotni ! Najpierw zajrzyj w swoje serce, w nim  zrób porządek. Dopiero później możesz przygotować  mieszkanie. Pamiętaj, Pan jest blisko !
  4. W piątek, 22 grudnia, odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych parafian, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Początek o godz 10.00.
  5. Na czas Świąt obraz MB Częstochowskiej zostanie w kościele. Zapraszam mieszkańców Złotowa w niedzielę 7 stycznia 2018 r. na godz. 12.15, by zabrali Obraz do swojej wioski. O tej samej porze zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna po zakończonej peregrynacji w Przychodzie.
  6. W przyszłą niedzielę – IV Niedzielę Adwentu, Msze św. tylko do południa. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Wieczorem tego dnia rozpoczną się spotkania wigilijne. Niech będą one dla nas miejscem okazania miłości, zaufania i przebaczenia.
  7. Zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego.

===>>> przemyślenia przedwigilijne :<<<===
====================

Ludzie nie zostali po omacku rzuceni na naszą planetę. Człowiek został zawierzony człowiekowi…
Bez miłości jestem wielkim zerem!

Gdybyś stanął nawet na księżycu, a miłości być nie miał – nie masz pojęcia o słońcu.

Gdybyś poznał wszystkie tajemnice morza, a miłości byś nie miał – w twoich oczach nie zaświeci żadna gwiazda.

Gdybyś posiadał bogactwa całego świata, a miłość byś nie miał – twoje serce stanie się „kamieniem”.

Gdybyś usłyszał twe imię wymawiane w językach wszystkich narodów świata, a miłości byś nie miał – będziesz tylko żywym trupem. Bez miłości jesteś umarłą istotą.

Możesz być najuboższym, najsłabszym, i najgrzeszniejszym spośród ludzi, ale jeśli masz miłość, możesz żyć. Możesz być trochę przygnębiony zawodem, niepowodzeniem, chorobą, jeśli masz miłość, możesz się ostać. Możesz nie posiadać nawet wielkiego domu, tylko skromny dach nad głową, jeśli masz miłość – wszędzie jesteś u siebie. Możesz nie mieć żadnej posiadłości, ani konta w banku, jeśli masz miłość, jesteś bardzo bogaty.

Ludzie nie zostali po omacku rzuceni na naszą planetę. Człowiek został zawierzony człowiekowi…

Jeśli w tobie jest miłość – masz serce, masz Boga.
Z miłością ma się tak jak ze słońcem.
Kto ma słońce, temu może dużo jeszcze brakować.
Kto słońca nie ma, temu brakuje wszystkiego.
Bóg jest obecny w każdym człowieku, który jest ci przychylny, dla którego jesteś wart trudu; który z tobą idzie i pozostaje, kiedy zapada wieczór. Bóg patrzy na ciebie życzliwym okiem człowieka, który cię rozumie. Bóg jest obecny w każdym słowie, które cię pociesza i podtrzymuje. On jest obecny w dłoni złożonej na twym ramieniu, która dodaje ci odwagi i dobrotliwie wskazuje kierunek, jeśli wstąpiłeś na niewłaściwą drogę. Bóg jest obecny w ustach, które cię z miłością całują. W serdecznym objęciu ludzkich ramion, czujesz ciepło Boskiego Serca.

 Ludzie nie zostali po omacku rzuceni na naszą planetę. Człowiek został zawierzony człowiekowi….

============================

       Choć za oknem już zima i tegoroczny kalendarz zbliża się do końca, to muzyka i kwiaty są bez granic. I mogą one właśnie dzisiaj, i właśnie Tobie, wypowiedzieć niewypowiedziane… No, czy dasz radę usłyszeć ?

YouTube Preview Image

==>> A gdyby ktoś zatęsknił już za wiosną, za ciepłym wiatrem, muzyką i kwiatami, to niech skoczy do tego linku. O, właśnie T U T A J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum