1. Witamy ponownie Internautów na naszej stronie i zachęcamy do czytania i śledzenia wydarzeń duszpasterskich w  parafii w roku 2021 🙂
 2. Kochani, przygotowujemy się do rekolekcji wielkopostnych. Zaczynamy już w najbliższą niedzielę – 14 marca. Potem, poniedziałek (15.03) i wtorek (16.03). Rekolekcje poprowadzi nasz ziomek, pochodzący z Małocina, ks. Bogdan Okraska. Ks. Bogdan jest proboszczem parafii pw. św. Marcina w Tolkowcu, archidiecezja warmińska. W niedzielę 14 marca układ Mszy św. świąteczny, godz. : 9.00, 10.45, 12.15, 16.00. W poniedziałek i wtorek godz. : 9.00, 11.00, 12.15, 15.00, 17.00. Spowiedź podczas Mszy św. w poniedziałek i wtorek. W ostatnim dniu rekolekcji, we wtorek 16.03, o godz. 9.00 Msza św. w intencji osób starszych i chorych (jednak bez sakramentu namaszczenia chorych).
 3. Sakrament Namaszczenia Chorych będzie można przyjąć indywidualnie po Mszach św. w kościele – każdego dnia całego roku. Osoby niemogące przybyć do świątyni, odwiedzimy z sakramentami w domach.
 4. Przy bocznym ołtarzu można nabyć Baranki Wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną Caritas Diecezji Płockiej.
 5. W tygodniu, począwszy od środy, będzie można odbierać w kancelarii parafialnej zamówione stroje komunijne. Pamiętajmy, że przede wszystkim mamy na celu dobro duchowe, ale i bezpieczeństwo dzieci. Nie wiemy, czy utrzyma się data I Komuni św. – 9 maja. Być może będzie to inny dzień, np. sobota, z podziałem na kilka grup. Musimy poczekać na rozwój wydarzeń związanych z przepisami sanitarnymi dotyczącymi organizowania spotkań z udziałem większej ilosci osób. W tym roku mamy w parafii dużą grupę dzieci klas trzecich, chcących przystąpić do I Komunii św. Na bieżąco będę informował o nowych zaleceniach.
 6. Drodzy Parafianie, powtorzę jeszcze informację w sprawie tegorocznej wizyty duszpasterskiej, kolędy. W porozumieniu z księżmi z dekanatu oraz biorąc pod uwagę sugestie Księdza Biskupa, postanowiliśmy przełożyć kolędą na czas po Wielkanocy. Będziemy chcieli odwiedzić Wasze domy i mieszkańca z poświęceniem wodą, błogosławieństwem oraz pozdrowieniem wielkanocnym w kwietniu 2021 roku. Miejmy nadzieję, że do tego czasu wszelkie zagrożenia epidemiologiczne już ustaną. Gdyby jednak zaistniały jakieś przeszkody sanitarne, czy inne, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo odwiedzanych osób, zaprosimy Was do nas. Do kościoła. Będziemy sprawować Msze św. w intencji pooszczególnych wiosek. O podjętej decyzji będę informował, także na stronie internetowej naszej parafii.
 7. Dawno nie było już tutaj fajnego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Niedobry wirus wprowadził trochę zamieszania w naszym życiu. Ale nie poddajemy się 🙂
  Kochani, obchodzimy teraz w Kościele Rok św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, opiekuna też i naszych rodzin… Zatem, temat konkursu brzmi : ” Święty Józef –opiekun Jezusa, opiekun Kościoła, nasz opiekun”. Trzeba zrobić :
  – pracę w dowolnej technice plastycznej w formacie A4 ( można namalować, rzeźbić, wycinać, wklejać, itp)
  – można też własnoręcznie wykonać figurkę świętego Józefa
  – warunek : praca ma być samodzielna i nie prezentowana wcześniej na innym konkursie. Termin składania prac do Niedzieli Miłosierdzia Bożego ( tydzień po Wielkanocy). Powodzenia ! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum