Drodzy Parafianie,

Wydaje się, że przez najbliższych kilka tygodni strona internetowa naszej parafii oraz konto na facebooku będą głównymi platformami komunikacji duszpasterskiej z parafią w Szreńsku. Poza kontaktem telefonicznym, czy wizytą w kancelarii parafialnej.

Przy okazji zauważmy, jak niepewny może być los człowieka, jego „mała stabilizacja”. Jak to mówi pewna zacna parafianka : ” Jak niewiele trzeba, żeby stało się źle”. Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce będzie już dobrze. Że wkrótce zostanie pokonane zagrożenie koronawirusem; że sytuacja wróci do normy. Trzeba konsekwencji, spokoju, rzetelnego wypełniania zaleceń sanitarno – porządkowych. Jako ludzie wierzący pamiętajmy też o modlitwie i czynach pokuty. Wierzymy, że Pan Bóg jest z nami i nas kocha. Że czeka na nasze nawrocenie, na naszą miłość.Módlmy się też za chorych i za tych, którzy im pomagają.

1. Proszę przeczytajcie sobie zalecenia duszpastersko-liturgiczne pasterzy Kościoła w Polsce i w naszej diecezji:

https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2020/032020/zarzadzenie-biskupa-plockiego-w-odpowiedzi-na-komunikat-przewodniczacego-konferencji-episkopatu-polski-z-dn-13-marca-2020-roku/

https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-stosujmy-sie-rozporzadzenia-organow-panstwowych-by-na-mszy-sw-w-kosciolach-przebywalo-do-50-osob/

2. Informacje dotyczące naszej parafii

  • Msze św. będą nadal odprawiane w naszym kościele. Nawet jeśli z powodu zagrożenia wirusem, wierni zostaną w domu – zachęcamy przy okazji do szukania transmisji radiowej czy telewizyjnej Eucharystii – księża będą odprawiać w śwwiątyni. Lączcie się z nami wtedy ducowo.
  • Trwamy na modlitwie, nie poddajemy się. My, księża, codziennie wieczorem o g. 20.30 będziemy odmawiać różaniec w kościele, prosząc Boga o ochronę nad nami, nad parafią. Będziemy modlić się za chorych i tych, którzy im pomagają, leczą. Wy, świeccy, proszę róbcie to w waszych domach. Możecie odmawiać Różaniec też o godz. 20.30  -aby wspólnie kierować do Boga potężną i ufną modlitwę. Można odmówić inną modlitwę, np. Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • Na prośbę Księdza Biskupa zawieszone są od dzisiaj wszelkie rekolekcje parafialne i szkolne. Nie będzie zatem w naszej parafii za  tydzień rekolekcji wielkopostnych. Postaramy się z księdzem wikariuszem zorganizować przed świętami dzień spowiedzi. Przez dzień, czy może dwa. By chętni, bez niepokoju, mogli wyspowiadać się, nie stojąc w ługiej kolejce.
  • Kochani, trwajmy w miłości bliźniego i pokornej miłości Pana Boga. Wierzę mocno, że nic nie dzieje się w życiu bez powodu. Może warto pomyśleć : ” Co akurat mnie chce Pan Bóg powiedzieć przez te wydarzenia ? „.  Życzę owocnych przemyśleń i Bożego błogosławieństwa dla Was i dla Waszych rodzin. / Ks. Jan Żółtowski, proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum