Święty_MICHAŁ_z_Gargano-382x480

  1. Składam najlepsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, życzę Wam zdrowia, Bożego błogosławieństwa i pociechy z wnucząt.
  2. W przyszłą niedzielę będzie głosił w naszej parafii Słowo Boże ks. Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Ks. Piotr będzie mówił o roli aniołów, zwłaszcza Michała archanioła, w naszym życiu duchowym. Będzie można zamówić u niego pismo „Któż jak Bóg” – którego jest redaktorem naczelnym, a także otrzymać szkaplerz św. Michała.
  3. Proszę, by rodzice dzieci klas trzecich podjęli decyzję w sprawie strojów komunijnych – po feriach zrobimy spotkanie w celu zamówienia alb.
  4. Kolęda w nadchodzącym tygodniu :

poniedziałek (22 stycznia): – Wola Proszkowska, od g.8.30; – Przychód kolonie, od godz.8.30; – Przychód wioska, od godz. 12.00

wtorek (23 stycznia): – Szreńsk, ul. Żuromińska, od godz. 15.00  /dwóch księży /

===========

Modlitwa do św. Michała Archanioła

W latach osiemdziesiątych XIX wieku powstała modlitwa do św. Michała Archanioła. Napisał ją Papież Leon XIII po przerażającym widzeniu złych duchów jakie miał w Rzymie słuchając Mszy świętej. Niezwłocznie po napisaniu modlitwy Papież Leon XIII polecił rozesłać jej treść do wszystkich ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc po każdej Mszy św. cichej.  W instrukcji inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej.
W wyniku znacznych zmian w liturgii po Soborze Watykańskim II znikł obowiązek odmawiania modlitw wprowadzonych przez papieża Leona XIII. Jednakże w ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się odmawianie przewodnictwem celebransa modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy świętej w zwyczajnej formie rytu.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

A teraz ładna piosenka dla Babć i Dziadków z okazji ich święta :

YouTube Preview Image

A jeśli ktoś ma wrażliwe serce i lubi piosenki z mądrym tekstem, to niech skoczy jeszcze do tego linku    == >>> T U T A J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum