15747865_1251459191559106_8658820442926723939_n

  1. Tegoroczny Adwent jest trochę krótszy. W jednym dniu zbiegły się dwa wydarzenia liturgiczne : IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Ale jedno i drugie jest tym samym oczekiwaniem na niezwykłe Narodziny. Mimo, że nie jest to już sprawą przykazania kościelnego, mimo dzisiejszej niedzieli, Kościół zachęca do zachowania postnego charakteru dnia.
  2. Pasterka o godz. 24.00. Wedle krótkiej tradycji, przed Mszą św. złożymy sobie życzenia, podzielimy się opłatkiem, pośpiewamy kolędy razem z chórem parafialnym i orkiestrą strażacką. W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego.
  3. Za tydzień – Święto św. Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 16.00 liturgicznie  zakończymy rok kalendarzowy 2017.
  4. W nadchodzącym tygodniu chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską – kolędę. Rozpocznie się ona według następującego porządku :  Czwartek /28.12 / – Małocin, od g. 8.30; Trzaski, od g. 8.30; Sławkowo, od g. 15.00. Piątek / 29.12/ – Nadratowo Nowe, od g. 8.30; Kobuszyn, od g. 15.00; Mostowo Kolonie, od g. 8.30, Krzywki Piaski, tuż po zakończonej kolędzie w Mostowie, czyli ok. 14.00. Sobota / 30.12 /– Mostowo, od g. 9.00, dwóch księży.

==================================

                 Już niedługo niezwykłe Urodziny.. On narodził się po to, byś mógł / -a powiedzieć drugiemu człowiekowi przechodzącemu właśnie przez Twoje życie :
” Nie ma dru­giego człowieka ta­kiego jak ty. Jes­teś je­dyny w swoim rodza­ju i wyjątko­wy, całko­wicie ory­ginal­ny i niepow­tarzal­ny. Nie wie­rzysz w to, ale nap­rawdę nie ma żad­ne­go dru­giego ta­kiego jak ty. I żaden człowiek, które­go kochasz, nie będzie już zwyczaj­nym człowiekiem. Ja­kaś osob­li­wa siła przy­ciąga­nia pro­mieniuje z niego. I ty zmieniasz się pod je­go wpływem. Je­mu możesz na­wet po­wie­dzieć: <<Dla mnie nie mu­sisz być nieomyl­ny, bez błędów ani dos­ko­nały, bo: Ja prze­cież Ciebie lu­bię!>>” / PB/

                 Św. Józef, jak niezłomny WOJOWNIK25550499_1593691587335863_8095920328714109249_n, czule i odważnie prowadzi do Betlejem Maryję oraz jeszcze maleńkiego, przyszłego Króla…

        A Ty, czy też jesteś wojownikiem ? Czy potrafisz dzielnie bronić tego, co nie jest zawsze proste i łatwe, ale jednocześnie jest ważne dla Twojego życia ? Czy wybierzesz się dzisiaj do Betlejem na spotkanie Niezwykłego Króla ?
–   Nie posiadam nic, co wypadałoby ofiarować Królowi. Ani czystego serca, ani złota, kadzidła i mirry. Jedyne z czym mogę przyjść do mającego narodzić się wkrótce Dziecięcia to puste ręce i ogromna tęsknota za Świętym, Wielkim, Nieskończonym, Niepojętym. Czasem dopada mnie pokusa, że nie wypada bym do Niego
przychodził. Wydaje mi się, że lepiej będzie jeśli zostanę w domu, udając że nic o Jego narodzinach nie słyszałem.

Potem ktoś mi przypomina, że On narodził się właśnie dla takich jak ja, dla tych którzy nie mają z czym do Niego przyjść. Nie przyszedł do zdrowych lecz do chorych, nie przyszedł aby mnie sądzić, ale po to by mnie Zbawić. Dlatego pójdę do Niego tej nocy i będę Mu śpiewać i będę się radować. Chociaż będą tam też inni, którzy być może mają do ofiarowania o wiele więcej niż ja, może będą też tacy, którzy mają mniej. Będzie nas łączyło jedno. Wszyscy przyjdziemy do Króla z tym co mamy, choćby to były puste ręce i tęsknota.

No, i zapomnielibyśmy o czymś, z czego znana jest ta stronka. Czyli z fajnej muzyki i piosenki 🙂 Jeśli masz wrażliwe serce to skocz do  TEGO linku <<<===>>>

Ha, dzisiaj jest Wigilia.. Św. Mikołaj odwiedza nasze domy. Miło jest dostać upominek.. Każdy lubi dostawać prezenty. No, dobrze… Wyobraźcie sobie, że szef redakcji www.parafiaszrensk.pl jest dziadkiem, ma długą brodę i czasem narzeka jak prawdziwy staruszek 😉 .. Zatem, w ten wyjątkowy wieczór Dziadek-Szef Redakcji ma dla Was prezenty / piosenki/ :

  1. Pierwsza ładna piosenka
  2. Druga ładna piosenka
  3. Trzecia ładna piosenka
  4. Czwarty ładny utwór / choć nie traktuje wprost o Panu Bogu, to również jest ładny 😉 /
  5. Piąta ładna piosenka / specjalny prezencik dla dzieci. Jeśli jesteś dorosły/-a, a czujesz się dzisiaj wyjątkowo małym dzieckiem, też możesz obejrzeć 🙂 /

==== >>>   T U T A J  można już obejrzeć zdjęcia z Pasterki   <<<====

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum