1. Dzisiaj przeżywamy piękne święto – Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Inspiracją do jego utworzenia były słowa Pana Jezusa skierowane do siostry Faustyny. Człowiek należycie usposobiony ( w stanie łaski uświęcającej, wolny od przywiązania do grzechu, ufny w Boże Miłosierdzie), gdy przyjmie tym dniu Komunię Św. dostąpi „darowania win i kar” oraz otrzyma wiele łask w życiu doczesnym.
  2. Dziękuję wszystkim osobom, które odmawiały Nowennę przed Świętem Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu chcemy rozpocząć kolędę. Trochę w innej formie niż zazwyczaj. W styczniu wydawało się, że po Wielkanocy zły koronawirus ucieknie już do morza i będziemy mogli odbyć wizyty duszpasterskie w domach parafian, połączone z modlitwą, rozmowami i poświęceniem domów i mieszkań. Niestety, sytuacja epidemiczna nie skłania do spotkań i wędrówki po domach. Nie chcąc powodować u parafian niepokoju co do możliwości przenoszenia podczas spotkań kolędowych wirusa, chcemy zaprosić Was, Dodzy Parafianie, do nas, do kościoła. W intencji mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic będą odprawione Msze św. ze specjalnym błogosławieństwem. I tak :
  • Msze św. dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00 i 19.00. W soboty – w ciągu dnia.
  • Wiadomo, że mamy na razie ograniczenia w kościele co do liczby uczestników nabożeństw : 1 osoba na 20 m. kw. Dobrze byłoby zatem, gdyby z każdego domu/mieszkania uczestniczyła chociaż jedna osoba.
  • Jeśli ktoś nie ma w domu wody święconej, niech przyniesię wodę w naczynku, wówczas w czasie Mszy św. zostanie ona poświęcona.
  • Każda rodzina otrzyma teskt specjalnej modlitwy błogosławieństwa domu oraz specjalnie przygotowany na tę okazję duży obrazek z wizerunkiem św. Józefa i litanią. Głowa rodziny poświęci dom i odmówi modlitwę podczas wspólnego, rodzinnego spotkania.
  • Przedstawiciele danej wioski mogą przed Mszą wręczyć jakieś specjalne intencje ważne dla danej wspólnoty, np. za zmarłych, o pokój, o zdrowie, inne. Chodzi o to, by uczestnicy poczuli, że ta Msza jest „ich”, że dotyczy w sposób szczególny danej wioski.
  • Przy okazji będzie można złożyć ofiarę – chcemy w ten sposób wzbogacić fundusz przeznaczony na zakup i instalację ogrzewania w naszym kościele. Po zakońćzeniu spotkań kolędowych powiem, ile uzbieraliśmy i czy da radę rozpocząć w tym roku starania.
  • Wtorek (13.04) = godz. 18.00 – Miączyn Duży, mieszkańcy bloków : 18, 8, 7, 6; godz. 19.00 – Miączyn Duży, mieszkańcy bloków: 17 , 3, 4, 5. Środa (14.04) = godz. 18.00 – Miączyn Duży, mieszkańcy pozostałych bloków; godz. 19.00 – Miączyn Duży, mieszkańcy domów jednorodzinnych. Czwartek (15.04) = godz. 18.00 – Szreńsk, ul. F.Szreńskiego + Rynek; godz. 19.00 – Miączyn Mały + Zarąbki. Piątek (16.04) = godz. 18.00 – Szreńsk, ul. Mławska, od tablicy „Przychód” do apteki; godz. 19.00 – Bońkowo Podleśne. Sobota (17.04) = godz. 11.00 – Liberadz; godz. 15.00 – Szreńsk, II cz. ul. Mławskiej, ostatni dom od strony Mławy do znaku „Przychód”

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.45 rozwiązanie konkursu dla dzieci o św. Józefie.

5. Uroczystość I Komunii św. planujemy w tym roku w niedzielę 9 maja. Z uwagi na dużą grupę dzieci, kandydaci zostaną podzieleni na 3 części, co znaczy, że Uroczystość będzie na trzech kolejnych Mszach. O szczegółach zainteresowani zostali poinformowani na Librusie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum