blog_et_1145830_2330819_tr_zapomniec__nie_zapomniec

  1. Dzisiaj, pod koniec każdej Mszy św., będzie można wysłuchać świadectwa osób należących do grup AA – Anonimowych Alkoh0lików. Opowiedzą o swojej zwycięskiej walce z nałogiem alkoholizmu. Będziemy też modlić się o dar trzeźwości w naszych rodzinach.
  2. W czwartek, 24 sierpnia, o godz. 22.00 wyrusza autokar z uczestnikami wycieczki w Bieszczady. Spotkanie przy GOK-u w Szreńsku.
  3. W najbliższą sobotę Uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.30, 17.00 i 17.30.
  4. W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, po każdej Mszy św. będą zbierane dodatkowe ofiary do puszek na wsparcie ofiar nawałnic, które nawiedziły Polskę 11 sierpnia.
  5. Już dzisiaj zapraszam na dożynki parafialne, które się odbędą w niedzielę 3 września o godz. 12.15. Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory oraz prosić o dalszą Bożą opiekę. Szczególnie będziemy polecać ciężką pracę rolników. W tym roku prosimy mieszkańców wiosek : Krzywki Piaski, Krzywki Bośki, Mostowo oraz kolonie o przygotowanie wieńca dożynkowego na nasze parafialne dożynki oraz o reprezentowanie naszej parafii z wieńcem na odpuście w Żurominie -10 września. Tradycyjnie, zachęcamy mieszkańców innych wiosek, na czele z sołtysami, żeby przygotowali na dożynki chleby oraz kosze z darami ziemi i wytworami ludzkich rąk. Wszystkie delegacje ustawiają się przed kościołem; przed rozpoczęciem Mszy św. będą powitane i uroczyście wprowadzone do kościoła. Po Mszy św. dożynkowej procesja dookoła kościoła – zapraszamy na nią asystę procesyjną, strażaków, orkiestrę.
  6. W niedzielę 3 września, na Mszy św. o godz. 12.15 rozpoczniemy także nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na nią uczniów, rodziców, nauczycieli.
  7. Można już zapisywać się na pielgrzymkę pieszą do Żuromina na uroczystości odpustowe w dniu 10 września. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców i wyznaczonego dorosłego opiekuna.

===================================

wakacyjne reminiscencje :

Czy odpoczywasz nad morzem, czy u rodziny, czy też w Szreńsku spędzasz wakacyjny czas….,

to posłuchaj pięknego utworu i podziwiaj śliczne kwiaty przypominające „tulipanowy ogród” 🙂

YouTube Preview Image

 

 ==>> A jeśli lubisz taniec i kwiaty, to skocz T U T A J i zobacz „Walc na płatkach kwiatów”  ===<<

===================================

 Boscy wojownicy, czyli rzecz o aniołach stróżach  🙂

Na podstawie Pisma Świętego i Tradycji Kościoła wiemy, że Bóg stworzył aniołów jako byty osobowe, które są czystymi duchami, obdarzonymi rozumem, wolną wolą i nieśmiertelnością. W hierarchii stworzeń aniołowie zajmują miejsce między Bogiem a ludźmi. Nazwa stosowana na ich określenie oznacza posłańca, zwiastuna. Stąd też św. Augustyn stwierdził: „Anioł” oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz, jak nazywa się ta natura? Duch. Pytasz o funkcję? Anioł. Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wypełnia, jest aniołem.

Od urodzenia aż do śmierci jest przy nas obecny opiekun z nieba, który nawet na chwilę nie pozostawia nas samych, prowadzi, chroni jak przyjaciel i brat oraz pociesza w momentach szczególnie dla nas smutnych. Ten dobry anioł modli się za nas, ofiarując Bogu wszystkie nasze dobre czyny i pragnienia. Gdy czujesz się samotna i opuszczona, nie rozpaczaj, że nie ma przy Tobie przyjaznej duszy, przed którą mogłabyś otworzyć serce, powierzyć swe cierpienia i zaufać. Nie zapominaj o tym niewidzialnym towarzyszu, który jest zawsze przy Tobie, gotowy, by wysłuchać i pocieszyć

Oczami duszy spróbuj go zobaczyć, dziękuj mu i módl się do niego. Szanuj go, gdyż jest on nad wyraz delikatny i czuły. Niech kieruje Tobą lęk przed obrazą czystości jego spojrzenia. Wzywaj często swego Anioła Stróża i powtarzaj słowa następującej modlitwy:
„Aniele Boży, który jesteś moim opiekunem, Tobie zostałam powierzona z dobroci Ojca, oświecaj mnie, strzeż mnie, prowadź teraz i zawsze”.

Jak wielka będzie radość, gdy w momencie śmierci dusza spotka tego pełnego dobroci anioła, który przez całe życie nam towarzyszył i opiekował się nami? […] Myśl o spotkaniu naszego anioła jest dobra i święta. Właśnie ona powinna zachęcać nas do wyjścia z tego ciemnego więzienia, w którym jesteśmy zamknięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Wojciecha
w Szreńsku

Adres parafii:
ul. Wikariacka 1
06-550 Szreńsk
Powiat mławski
Woj. Mazowieckie
Dekanat mławski
Tel: 23 653 40 15
e-mail:
parafiaszrensk@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
9:00 ; 10:45 ; 12:15 ; 16:00
Dni powszednie:
7:30 ; 17:00

Kancelaria parafialna:
czynna od wtorku do piątku
od godz. 15.00 do 16.30
(poza pierwszymi piątkami miesiąca)

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Liturgia na dziś

Aniołek

Niech Was pilnują dobre aniołki!

Archiwum