- Witamy naszych Czytelników po małej przerwie wakacyjnej.
Z nową energią Redakcja przystępuje do tworzenia fajnej strony internetowej naszej parafii. Miejmy nadzieję, że będzie Wam się podobała.
- Dzisiaj rano wyruszyła ze Szreńsk grupa pieszych pielgrzymów na odpust w Żurominie. Po drodze dołączały kolejne osoby. Weszło w sumie ok. 70 osób. Dziękujemy orkiestrze oraz druhom strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom podczas wędrówki.
- Od tej niedzieli przeżywać będziemy w Kościele VIII Tydzień Wychowania.
- Obraz MB Częstochowskiej odebrali na Sumie mieszkańcy Nadratowa.
- W piątek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.30 i 17.00. W tym dniu, w Mławie, w ramach konferencji kapłanów dekanatu odbędzie się specjalne nabożeństwo przebłagania za grzechy ludzi Kościoła: duchownych i świeckich, zwłaszcza za te, które wyrządzają największą krzywdę wspólnocie Kościoła.
- Uroczystość I Komunii św. w tym roku szkolnym będzie w niedzielę 12 maja. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 19 maja. Obydwie uroczystości na Mszy św. o godz. 10.45.
- Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę dzieci i młodzieży z Przasnysza do Rostkowa w dniu 15 września. Ze Szreńska udamy się autokarem do Przasnysza ( przejazd bezpłatny ), później pieszo do Rostkowa. Zapisy u katechetów.
- Wyjazd do parku rozrywki w Elblągu w niedzielę 16 września. Najpierw Msza św. o godz. 7.00 u nas w kościele, później wyruszamy w trasę. Proszę jak najszybciej dostarczyć formularze pisemnej zgody rodziców na wyjazd dziecka oraz część wpłaty. Dodam, że znaczną część kosztów, w tym przejazd autobusem i pobyt w McDonaldzie, sfinansują nam dobrzy ludzie 🙂 Mam jeszcze dwa wolne miejsca. Opiekunkami będą fajne i lubiane nauczycielki ze szkoły w Szreńsku.
- Nabożeństwo Fatimskie w czwartek, 13 września, o godz. 20.00.
- W sobotę 29 września planujemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapraszam chętnych do zapisywania się w tygodniu do kancelarii.
- Przypomnę, że po wakacjach kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku ( poza pierwszymi piątkami miesiąca ) w godz. 15.00 – 16.30.
============================
Moc modlitwy różańcowej…
Do kogo adresowana jest modlitwa różańcowa? Być może kiedyś w życiu myślałeś o tym, niech proste przykłady życia i z życia będą odpowiedzią.
Na początku XIX wieku pewien student jadący pociągiem z Dijon do Paryża usiadł obok skromnie ubranego starszego mężczyzny, który odmawiał Różaniec. Student przerwał mu pytając: Czy pan rzeczywiście wierzy w ten zabobon? Niech pan lepiej wyrzuci ten Różaniec przez okno i przestudiuje, co nauka ma na ten temat do powiedzenia.- Nauka? Nie rozumiem tej nauki. Może by pan mi ją wyjaśnił? – poprosił skromnie mężczyzna. Proszę mi dać swój adres, to prześlę literaturę na ten temat – odpowiedział student. Mężczyzna wyjął z kieszeni płaszcza wizytówkę. Było na niej napisane: Ludwik Pasteur, Dyrektor Instytutu Badań Naukowych, Paryż.
Papież Pius XII, który sam odmawiał wszystkie 15 tajemnic, bardzo często przypominał: Pokładamy wielką ufność w Różańcu Świętym jako środku na uleczenie zła, które trapi nasze czasy.
Jan XXIII w czasie swego pięcioletniego pontyfikatu mówił 38 razy na temat modlitwy różańcowej i także codziennie odmawiał cały Różaniec.
Jan Paweł II natomiast mówił prosto, że jest ona jego ulubioną modlitwą.
Św. Karol Boromeusz przypisywał nawrócenia i uświęcenia wielu wiernych w swojej diecezji nabożeństwu różańcowemu. Jako biskup zarządził, aby przy każdym kościele w jego diecezji umieszczono figurę Maryi.
Św. Klemens Hofbauer nawracał największych grzeszników przez gorliwe odmawianie Różańca. Kiedy jestem wzywany do chorego – mówił – którym, wiem, że nie chce pojednać się z Bogiem, odmawiam po drodze Różaniec. I kiedy przychodzę do niego jestem pewny, że bardzo będzie chciał przyjąć sakramenty Kościoła.
Arcybiskup Sheen, słynny kaznodzieja zapytał: Chcielibyście wiedzieć, dlaczego jest tyle chaosu we współczesnym świecie? Nie odmawia się wystarczająco wielu różańców.
Zadziwiające jest, że dzieciom w Fatimie Matka Boża przedstawiła się mówiąc: Jestem Królową Różańca Świętego. Mogła przecież użyć swojego największego i najwspanialszego tytułu i powiedzieć: Jestem Bożą Rodzicielką. Mogła wybrać swój drugi tytuł: Jestem Niepokalanym Poczęciem.
Nazwała siebie jednak „Królową Różańca Świętego”. Uczyniła to dla podkreślenia znaczenia Różańca. Maryja prosiła o tę modlitwę we wszystkich sześciu objawieniach.
Kiedy zapytano Hiacyntę, na czym najbardziej zależało Matce Bożej, odpowiedziała: Na codziennym odmawianiu modlitwy różańcowej.
Św. Ludwik de Montford, kiedy miał pięć lat, rozpoczął codzienne odmawianie Różańca. Jako kapłan mówił: Gorąco was proszę o odmawianie Różańca każdego dnia. Kiedy zbliży się śmierć, będziecie błogosławić ten dzień i tę godzinę w której przyjęliście tę zachętę. Ten, kto sieje w swoim sercu błogosławieństwo Jezusa i Maryi, zbierze też wiekuiste błogosławieństwo w niebie…
Kiedy Zdrowaś Maryjo odmawiane jest z uwagą, nabożeństwem, pokorą, staje się młotem przeciwko diabłu, uświęceniem duszy, marszem kroczących do nieba, pieśnią Nowego Testamentu, radością Maryi, chwałą Trójcy Świętej. / ks. W.Wilczkiewicz
==>> A tutaj dwie ładne piosenki / bardzo lubi je redaktor naczelny 😉 / Piosenka A i Piosenka B
Dodaj komentarz