hands-1926414_960_720

1. Trwają rekolekcje adwentowe. Przybywajcie i prostujcie ścieżki Waszego życia. Pan Bóg kocha wszystkich, chce mieć nas blisko Swego serca… Pozwólmy na nowo narodzić się Jezusowi w głębi naszej duszy.. Niech znowu będzie tam miłość, dobro, zaufanie.. Niech już nie będzie więcej na naszych ustach kłamstwa. Pan jest blisko !
  2. W czasie Adwentu zapraszam na Msze św. roratnie w środy i soboty o godz. 17.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
  3. Chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła w czasie rekolekcji, odwiedzimy z sakramentami 22 grudnia. Proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.
  4. W najbliższą niedzielę, 17 grudnia, spotykanie rady parafialnej. Zapraszam na plebanię o godz. 14.00.
  5. W przyszłą niedzielę podam program liturgii świątecznej. Na pytanie, czy odwiedzi nas znowu podczas Pasterki św. Mikołaj, nie umiem odpowiedzieć 🙂 Nie znam się bliżej z nim… Pewnie dużo zależeć będzie od pogody i od tego, czy będziemy grzeczni 😉
  6. Niniejszym informuję, że zrobimy świąteczną przerwę w peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej. Po zakończonej peregrynacji na Przychodzie, obraz odbiorą mieszkańcy Złotowa po świętach Bożego Narodzenia. O terminie poinformuję w czasie ogłoszeń parafialnych.

<<<<<=====  program rekolekcji adwentowych =====>>>>> :

niedziela / 10 grudnia/ : Msze św. o godz. 9.00, 10.45, 12.15 i 16.00. Na godz. 10.45 zapraszamy szczególnie dzieci, w tym dzieci komunijne / wraz z rodzicami/. O godz. 12.16 odprawiona zostanie Msza św. ku czci NMP Niepokalanie Poczętej – patronki naszego kościoła. To będzie taki nasz mały jesienno-zimowy odpust parafialny.

poniedziałek-wtorek / 11-12 grudnia /: Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.15 – dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, 15.00 i 17.00.

• we wtorek o godz. 9.00 Msza św. dla chorych i starszych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych
  • sakrament spowiedzi w poniedziałek i wtorek podczas Mszy świętych

=====>>>> mądry cytat na rekolekcje, podnoszący na duchu :

“O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.”  / Flp 4, 6-7/

=================

Ostatnio chodzi za mną pewna piosenka.. Niech jej słowa będą i dla Was przyczynkiem do mądrych refleksji adwentowych. Pan Bóg wymyślił człowieka i chciał, żeby ten człowiek był dobry dla drugiego człowieka. Żeby uśmiechał się do niego, żeby mu ufał, żeby nie okłamywał go. Żeby był dla niego ważny i niepowtarzalny. Bóg chciał, żebyśmy byli dla siebie „braćmi” i „siostrami”..  Proszę Cię, bądź moją siostrą ! Proszę Cię, bądź moim bratem !

Szkoda, że to tak rzadko się udaje.. 🙁

– No, i czasem zwierzęta nas zawstydzają….

/ a TUTAJ jest wersja dla tych, do których trafia tylko mowa tulipanów i innych kwiatów.. Tych, którzy nie rozumieją języka zwierząt /