1. papa_joao_paulo_ii3Dzisiaj przypominamy sobie, kolejny już raz, o dniu 16 października 1978 roku. 111 kardynałów na konklawe wybrało arcybiskupa Karola Wojtyłę, który przyjął imię Jan Paweł II. Po 455 latach nowym papieżem nie był Włoch.O godzinie 18:44 kardynał Pericle Felici ogłosił: Annuntio vobis gaudium magnum – Habemus Papapm – Eminentissimum ac Reverendissimum Dominum, Dominum (zawiesił głos) Carolum Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla qui sibi nimen imposiut loannis Pauli/Secundi. (tłum. Zwiastuje wam radość wielką – Mamy Papieża – Karol, Świętego Rzymskiego Kościoła kardynał Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł/Drugi). Początkowo tłum zamarł, jednakże później pytano się, skąd pochodzi. Po chwili niepewności Jan Paweł II przemówił w języku włoskim: Najwybitniejsi kardynałowie powołali nowego biskupa Rzymu. Powołali go z dalekiego kraju, ale jednocześnie jakże bliskiego poprzez komunię w chrześcijańskiej wierze i tradycji […]. Nie wiem, czy będę umiał dobrze wysłowić się w waszym… naszym języku włoskim. Gdybym się pomylił, poprawcie mnie. Zdanie to spotkało się z wielkim aplauzem, a papież wzbudził sympatię u włoskich wiernych. Święty Janie Paweł II, módl się za nami !
  2. Za tydzień Niedzielą Misyjną rozpoczniemy Tydzień Misyjny w kościele. W tych dniach będziemy otaczać szczególną troską misjonarzy i dzieła misyjne. Dzisiejszy kaznodzieja, ks. Marek Pasiuk, przybliżył nam świat pracy misyjnej. Pamiętamy o modlitwie w intencji misjonarzy i misji !
  3. Podczas przepowiadania Słowa Bożego przez naszego dzisiejszego gościa, można było usłyszeć o objawieniu Matki Bożej w Afryce, w Kibeho. ===>> Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o tym Objawieniu Maryi.
  4. Dla ciekawych podsyłam interesujący link do wiadomości o diecie warzywno-owocowej i tzw. Poście Daniela. Znamy osobę z Redakcji :), która była na Poście Daniela. Pod kontrolą lekarza, można poprzez odpowiednią dietę poprawić samopoczucie oraz wyleczyć się z przewlekłych chorób. Zajrzyj TUTAJ i TAM 🙂    / podajemy te informacje zainspirowani pobytem w naszej parafii misjonarza ze Zgromadzenia Księży Pallotynów – Pallotyni prowadzą rekolekcje z Postem Daniela m.in w Konstancinie Jeziornej; może za tę reklamę ktoś z Redakcji dostanie zniżkę w domu rekolekcyjnym 😉 /